Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

Hortensje

Wyświetlono: 1 – 18 z 54 wyników

Hortensje – sadzonki krzewów, które odmienią Twój ogród

Jeśli szukasz roślin, które mają stać się królowymi Twojego ogrodu, Twój wybór może paść na zjawiskowe hortensjeSadzonki, które znajdziesz w naszej ofercie, to najpiękniejsze kolorowe i obficie kwitnące gatunki. Wyrastają z nich rośliny, od których trudno oderwać wzrok i które będą dumą każdego ogrodnika.

Hortensje (łac. Hydrangea L.) to niewysokie krzewy, które mają imponujące kwiatostanySą one złożone z drobnych kwiatków, które tworzą okazałe, zwykle gęste wiechy i baldachogrona. Efektowne hortensje zdobią zarówno jasno- i ciemnoróżowe, jak i białe, kremowe oraz niebieskie kwiatostany. Sadzonki tych roślin najlepiej czują się na stanowiskach półcienistych. Potrzebują żyznej, wilgotnej i kwaśnej gleby o odczynie pH od 4,5 do 5,5.

Przyjrzyj się bliżej naszej ofercie, jeśli szukasz rośliny, która ma być w Twoim ogrodzie soliterem, żywopłotem lub perełką rabaty kwiatowej. W każdym z tych przypadków sprawdzą się proponowane przez nas hortensjeSadzonki roślin, które znajdziesz w naszym sklepie, tylko czekają na to, aby podkręcić aranżację Twojego ogrodu!

Hortensja bukietowa i drzewiasta – sadzonki

W polskich ogrodach preferowanymi rodzajami nasadzeń są ozdobne odmiany roślin. Jednym z najwdzięczniejszych krzewów, który wygląda niezwykle efektownie w okresie kwitnienia, jest hortensja drzewiasta lub bukietowa. Wyjątkowe kwiatostany tych roślin od wieków inspirują projektantów ogrodów i miłośników ogrodnictwa do tworzenia stylowych, zielonych aranżacji.

Hortensje bukietowe – krzewy ozdobne także dla początkujących ogrodników

Hortensje bukietowe (łac. Hydrangea paniculata) cieszą oko nie tylko w trakcie kwitnienia, ale także późną jesienią, a nawet zimą, dzięki pięknemu wyglądowi zasuszonych kwiatostanów. Są najodporniejsze na mrozy spośród wszystkich roślin tego gatunku i w najmniejszym stopniu zagrażają im wapienne gleby. W naszej ofercie znajdziesz hortensje bukietowe, które onieśmielają swym urokiem. Proponujemy zjawiskowe:

 • hortensje bukietowe 'Bobo', które sprawdzają się do tworzenia efektownych aranżacji w mniejszych ogrodach. To krzewy z uroczymi kwiatostanami dorastające do zaledwie 80 cm wysokości;
 • hortensje bukietowe ‘Limelight’z baldachogronami o pięknym limonkowym odcieniu;
 • hortensje bukietowe ‘Polar Bear’ z kwiatostanami osiągającymi nawet 40 cm długości;
 • hortensje bukietowe 'Diamantino', których kwiatostany na początku są limonkowe, następnie śnieżnobiałe, a przed przekwitnięciem – różowe;
 • hortensje bukietowe 'Graffiti' mające sztywne, mocne pędy, które nie uginają się pod ciężarem obfitych kwiatostanów. To krzewy osiągające do 1 m wysokości;
 • hortensje bukietowe 'Magical Vesuvio' – to unikalne krzewy, na których znajdują się baldachogrona w różnych odcieniach. Na pędach tej rośliny mogą znajdować się jednocześnie białe, różowe oraz ciemnoróżowe i czerwone kwiaty.

Robiąca wrażenie hortensja krzewiasta

Hortensja krzewiasta (łac. Hydrangea arborescens) zwana też drzewiastą to rozłożysty i zwykle wysoki krzew. Ozdabiają go kolorowe kuliste baldachogrona składające się z wielu małych kwiatków. W naszej ofercie znajduje się m.in.:

 • hortensja krzewiasta 'Anabelle' – w pełni mrozoodporna i wypuszczająca kwiatostany o średnicy do nawet 30 cm;
 • hortensja krzewiasta 'Incrediball' kwitnąca od lipca aż do października. W tym czasie zdobią ją kuliste okazałe białe baldachogrona;
 • hortensja krzewiasta 'White Dome', której kwiatostany mają kopulastą formę i biało-kremowy kolor. Krzew ten osiąga do 80 cm wysokości i sprawdzi się zarówno jako soliter, jak i w towarzystwie iglaków czy drzew liściastych.

Hortensje ogrodowe – czar kwiatów od wiosny aż do pierwszych przymrozków

W naszym sklepie znajdziesz wyłącznie odmiany roślin o wyjątkowej wartości ozdobnej. Hortensje ogrodowe zachwycają bogactwem kolorów i pełnymi, przykuwającymi wzrok baldachogronami. Wśród nich jest m.in.:

 • hortensja ogrodowa 'Royal Red' o eleganckim pokroju i dużych czerwonych kwiatostanach;
 • hortensja ogrodowa ‘Nikko Blue’ z kwiatostanami o niebieskim wybarwieniu, które efektownie kontrastują z zielonymi liśćmi. Kwiaty tego krzewu mogą być również różowe, jeśli będzie on rosnąć w nie dość kwaśnej glebie;
 • hortensja ogrodowa 'Bouquet Rose', czyli krzew, który może mieć nawet 1,5 m wysokości. Rosną na nim kwiaty w kolorach od różowego przez jasny fiolet po niebieski;
 • hortensja ogrodowa 'Masja' z różowoczerwonymi baldachogronami o średnicy do 30 cm.

Hortensje ogrodowe świetnie prezentują się solo – jako solitery. Tworzą też udane i ciekawe aranżacje m.in. wraz z golteriami i perisami.

Marzysz o tym, by i u Ciebie pojawiły się hortensje? Sadzonki najpiękniejszych odmian czekają w naszym sklepie!

Twój ogród musi być niebanalny i ma oczarowywać bajecznymi kwiatami? Oznacza to, że powinny się w nim znaleźć hortensje ogrodowe, bukietowe lub krzewiaste. Mamy także odmiany dla szczególnie wymagających ogrodników – znajdziesz u nas również:

 • hortensje pnące (łac. Hydrangea petiolaris), które oplatają elementy architektury ogrodowej i budynki. Osiągają one do 20 m długości;
 • hortensje otulone (łac. Hydrangea involucrata) z kwiatostanami złożonymi z fioletowych i białych kwiatów;
 • hortensje dębolistne (łac. Hydrangea quercifolia) z liśćmi przypominającymi liście dębu;
 • hortensję piłkowaną ‘Blue Bird’ (łac. Hydrangea serrata), czyli pochodzący z Japonii krzew z niebieskimi kwiatami. Wraz z nadejściem jesieni jego zielone liście zmieniają odcień na purpurowy.

Sadzonki hortensji są wybierane przez miłośników ogrodnictwa z uwagi na piękne kwiaty w kształcie kulistych bukietów. Pasują one do różnych ogrodowych aranżacji – minimalistycznych, nowoczesnych oraz modnych, stylizowanych na dzikie, ogrodów angielskich. Ich okazałe kwiatostany można podziwiać na krzewach, ale równie pięknie prezentują się w wazonie.

Hortensje bukietowe, dębolistne czy krzewiaste to gwarancja udanej inwestycji w ogrodową aranżację. Oferujemy ich szeroki wybór i zajmujemy się ich sprzedażą wysyłkową. Poznaj naszą ofertę i wybierz krzewy hortensji, które będą wisienką na torcie wystroju Twojego ogrodu!