Witaj wiosno! 4 marca rozpoczynamy wysyłki, wszystkie zamówienia są wysyłane obecnie do 3 dni roboczych oprócz roślin balkonowych, które będą wysyłane od połowy kwietnia.

Kaliny

Wyświetlono: 1 – 6 z 6 wyników

Kaliny - popularne krzewy ogrodowe

Krzewy kaliny to rośliny należące do rodziny piżmaczkowatych. W naszych ogrodach uprawiane są jako rośliny ozdobne. Charakteryzują się odpornością na ujemne temperatury. Pewną ciekawostką jest to, że spośród różnych odmian kalin, znaleźć można również rośliny zimozielone. Zazwyczaj jednak kaliny to krzewy, które gubią liście w okresie zimowym. Te krzewy ozdobne zdecydowanie sprawdzą się w każdym ogrodzie. Dowiedz się, jakie odmiany kalin, dostępne są w naszym sklepie.

Krzewy kwitnące sadzonki - czy uprawa kaliny jest łatwa?

Choć część kalin jest mrozoodporna, to niektóre odmiany wymagają zabezpieczenia na zimę. Warto je wówczas owijać włókniną, która pomoże w zabezpieczeniu pędów przed mrozem. Sadzonki krzewów nie wymagają specjalnego podłoża, dlatego nadają się właściwie do każdego typu gleby. Szukając stanowiska dla kalin, warto wybierać wschodnią część ogrodu, zachodnią lub jego północną stronę. Jest jednak kilka odmian, które dobrze poradzą sobie również na bardzo słonecznych stanowiskach. Kalina to krzew, który preferuje wilgotne podłoże, dlatego nie należy zapominać o regularnym podlewaniu.

Co posadzić obok kaliny?

Kaliny to krzewy do ogrodu, które znakomicie komponują się z innymi podobnymi typami roślin. Można sadzić je w otoczeniu hortensji, z którymi tworzą zaskakująco efektowne duety. Kalina to również krzew, który doskonale współgra z drzewami owocowymi, dlatego dość często stanowi ozdobę sadów. Niewiele osób ma świadomość, że kalina może mieć niekorzystny wpływ na niektóre rośliny, dlatego wybierając jej sąsiedztwo, warto wziąć to pod uwagę. Kalinę można wyeksponować w ogrodzie również, jako samodzielną roślinę ozdobną. Przejrzyj ofertę naszego sklepu i wybierz kaliny do swojego ogrodu.

Kaliny - najciekawsze odmiany

Krzewy ozdobne znakomicie sprawdzają się jako elementy dzielące ogród na strefy. Różne odmiany z kaliny mogą stanowić fantastyczny sposób na oddzielenie części reprezentacyjnej od sadu lub warzywnika. Jeśli jesteś zainteresowany, jakie odmiany kaliny znaleźć można w naszym sklepie, to zapoznaj się z naszą ofertą, w której znajdują się między innymi:


Kaliny to krzewy, które swoją obecnością wzbogacają domowe ogrody i swoim urokiem cieszy nie tylko w okresie kwitnienie, ale również po jego zakończeniu, a to za sprawą oryginalnych czerwonych owoców, które jesienią przebarwiają się na granatowy kolor. Nie czekaj i już teraz dokonaj zakupu wybranych roślin, które będą znakomitą ozdobą o każdej porze roku!