Jeżówki już dostępne! Kupuj duże i dorodne sadzonki z dostawą do domu. Wybieraj spośród wielu odmian. Zobacz aktualną ofertę. 
Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

Ketmie syryjskie

Wyświetlono: 1 – 6 z 6 wyników

Ketmie syryjskie - uprawa i wymagania

Ketmie syryjskie to krzewy do ogrodu, które w Polsce cieszą się ogromną popularnością. Najczęściej nazywane są hibiskusami. Te rośliny charakteryzują się pięknymi i dużymi kwiatami w kształcie dzwonków, które mogą posiadać dwubarwny odcienie. Hibiskusy dorastają nawet do 3 metrów wysokości i bardzo często wykorzystywane są w szpalerach, wraz z innymi roślinami, z którymi tworzą fantazyjne i kolorowe żywopłoty. Rośliny te pochodzą z Azji i charakteryzują się odpornością na niskie temperatury, jednak młode sadzonki krzewów należy zabezpieczać na zimę. Poznaj odmiany hibiskusa dostępne w naszym sklepie internetowym.

Jak uprawiać ketmie syryjskie?

Głównym czynnikiem mającym wpływ na wzrost rośliny jest odpowiednie stanowisko. Ketmia lubi miejsca osłonięte od wiatru, słoneczne lub lekko zacienione. Najlepiej rośnie w żyznej i próchniczej ziemi o lekko kwaśnym odczynie. Słabo radzi sobie na glebach gliniastych, które są ciężkie i słabo przepuszczalne. Do wzrostu roślina ta potrzebuje stałego nawodnienia, dlatego warto dbać, aby ziemia wokół jej korzeni była stale wilgotna. Z podlewaniem nie można jednak przesadzać, ponieważ nadmierne nawodnienie doprowadzić do zrzucenia kwiatów i wcześniejszego zakończenia kwitnienia. Podobnie stanie się w przypadku przesuszenia hibiskusów.

Ketmie syryjskie - krzewy kwitnące sadzonki

Ketmie to wspaniałe krzewy, które mogą stanowić ozdobę każdego ogrodu. Jednak aby mogła tak się stać, krzewy te potrzebują odpowiedniej pielęgnacji. W przypadku tych roślin najważniejsze jest zasilanie w okresie kwitnienia. Nawożenia możemy dokonać przy pomocy nawozów specjalnie do tego przeznaczonych. Możemy się również zdecydować na wykorzystanie naturalnego kompostu. Zasilanie rozpoczynamy już w sezonie wegetacyjnym, aby rozpocząć stymulację rośliny i kończymy je po zakończonym kwitnieniu, czyli w okolicach sierpnia. Te ciekawe krzewy można prowadzić wyjątkowy sposób. Niektórzy ogrodnicy decydują się na prowadzenie ich na jednym pniu i tworzenie z nich fantazyjnych kul na pniu. Hibiskusy dobrze znoszą przycinanie, jednak należy je wykonywać dopiero po zakończonym kwitnieniu. Sprawdź najnowsze odmiany ketmii syryjskich dostępne w naszym sklepie.

Ketmie syryjskie - najciekawsze odmiany

Ketmie syryjskie to wdzięczne rośliny, które cieszą właścicieli ogrodów pięknymi kwiatami. Ich podatność na formowanie i przycinanie sprawia, że krzewy te można wykorzystywać w bardzo różny sposób. Atutem jest mnogość odmian, które poznać można w naszym sklepie internetowym, a należą do nich wspaniałe okazy takie jak:


Te i inne odmiany ketmii syryjskich znaleźć można w naszej bogatej ofercie skierowanej do właścicieli ogrodów. Oprócz tych krzewów w naszym asortymencie są również byliny, krzewy ozdobne, a także inne rośliny, które będą wspaniałym dodatkiem w ogrodzie.