Wszystkie zamówienia są wysyłane obecnie w terminie do 5 dni roboczych

Krzewuszki

Wyświetlono: 1 – 15 z 15 wyników

Krzewuszki - piękne krzewy do ogrodu

Te pięknie kwitnące krzewy o lekko zwisające gałęziach to krzewuszki. Ich dekoracyjny charakter sprawia, że stają się niezwykle popularne i goszczą w wielu ogrodach. Zaletą tych roślin jest to, że mogą być uprawiane jako klasyczne krzewy, jednak bardzo często pojawiają się jako rośliny szczepione na pniu. Ogromną zaletą tej rośliny są piękne kwiaty, które pojawiają się na przełomie maja i czerwca. Z tego względu krzewuszki stanowią zazwyczaj dekoracje rabat wiosennych. Nie jest tajemnicą, że krzewuszka ma wiele odmian, które charakteryzują się różnorodną kolorystyką. W naszym sklepie znajdziesz najciekawsze odmiany tej rośliny.

Wymagania i uprawa krzewuszki

Do wzrostu i rozwoju krzewuszka potrzebuje żyznej, lekko wilgotnej i próchniczej ziemi. Sadzonki krzewów niezbyt dobrze znoszą suche i złej jakości gleby. Najlepszym stanowiskiem będzie miejsce słoneczne, osłonięte od mrozu i wiatru. Niestety wiele odmian tej rośliny nie jest odporna na ujemne temperatury, dlatego wymagają zabezpieczenia na zimę. Krzewuszka to krzew, który nie potrzebuje nadmiernej uwagi, jednak w okresie suszy warto pamiętać o jej podlewaniu.

Krzewy sklep internetowy - jak pielęgnować krzewuszkę?

Szukając bezproblemowej rośliny do ogrodu, można wziąć pod uwagę uroczą krzewuszkę. Oczywiście należy pamiętać, że krzew ten może potrzebować zabezpieczenia na zimę, szczególnie we wczesnej fazie wzrostu. Oprócz tego krzewuszka nie wymaga specjalnych ingerencji, ani systematycznego przycinania. Jedynie raz na kilka lat warto wykonać cięcie odmładzające, polegające na usunięciu starych i chorych pędów. W ten sposób roślina zostanie wzmocniona i pobudzona do kwitnienia w kolejnym roku. Krzewuszki to wspaniałe krzewy do ogrodu, które warto zestawiać z innymi ciekawymi roślinami. Zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz odmiany, które wzbogacą rabaty Twojego ogrodu.

Krzewuszki - sprzedaż wysyłkowa

Jakie odmiany krzewuszki warto zakupić? Takie pytania zadają sobie osoby, którym zależy na odpowiednim doborze roślin. W naszym asortymencie znaleźć można zdrowe i dorodne sadzonki krzewuszki, które stanowić będą fantastyczną ozdobę każdego ogrodu. Do sprzedawanych przez nas odmian tej rośliny należą:


Oczywiście to nie wszystkie możliwości dostępne w naszym sklepie. Krzewuszka to krzew, który ma o wiele więcej odmian, dlatego zapoznaj się z naszą ofertą. Sadzonki roślin sprzedawane w naszym sklepie cieszą się ogromną popularnością wśród koneserów roślinności ogrodowej.