Jeżówki już dostępne! Kupuj duże i dorodne sadzonki z dostawą do domu. Wybieraj spośród wielu odmian. Zobacz aktualną ofertę. 
Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

Ogniki

Wyświetlono: 1 – 5 z 5 wyników

Ogniki - pielęgnacja, uprawa i sadzenie

Ogniki to zimozielone krzewy, które idealnie nadają się do naszych ogrodów. Walory estetyczne, które można podziwiać przez okrągły rok, wpływają na ich popularność. Sadzonki krzewów zimozielonych są bardzo chętnie sadzone przez miłośników pięknych roślin. Ogniki to krzewy, które dorastają do 3 m wysokości i świetnie znoszą przycinanie. Krzewy te wytwarzają pomarańczowe lub czerwone owoce, które są ozdobą od połowy lata do samej zimy. Ogromną wartością tej rośliny jest to, że owoce stanowią pożywienie w okresie zimowym dla ptaków, które zimują w naszym kraju. Poznaj odmiany ogników dostępne w naszym sklepie!

Krzewy kwitnące sadzonki - jak sadzić i uprawiać ogniki?

Ogniki to krzewy, które najlepiej rosną na słonecznych stanowiskach, osłoniętych od wiatru. Sadzonki krzewów preferują próchniczą i żyzną glebę o odczynie zasadowym lub obojętnym. To rośliny, które bardzo dobrze znoszą okresową suszę, dlatego należy wybierać dla nich stanowiska, które nie będą stale wilgotne. Choć to rośliny zimozielone to w przypadku złej pielęgnacji mogą stracić liście. Aby do tego nie doszło, przed zimą należy obficie podlewać ogniki. Obfite podlewanie jesienią sprawi, że zachowają one liście na zimę. Warto również pamiętać o cięciu tej rośliny, które będzie wpływać na jego gęstość. W ciągu sezonu należy wykonać dwa cięcia. Pierwsze to cięcie odmładzające, które powinno się wykonać już na początku czerwca. Drugie cięcie można zrobić w połowie lub na końcu sierpnia.

Najlepsze sąsiedztwo dla ogników

Ogniki to krzewy do ogrodu, które bardzo często można spotkać w otoczeniu berberysów i ostrokrzewów. Choć te pierwsze nie są roślinami zimozielonymi, to w okresie letnim stanowią fantastyczne zestawienie z ognikam. Ciekawym połączeniem mogą być ostrokrzewy, które wraz z ognikami tworzą piękne zimozielone ogrody. Jeśli marzysz o stworzeniu zielonego miejsca nawet w okresie zimowym, to ogniki zdecydowanie powinny się znaleźć w Twoim ogrodzie. Oryginalnym sąsiedztwem dla ognika będą również iglaki, takie jaj sosny i jodły. Najciekawsze odmiany znajdziesz w naszym sklepie, który oferuje sprzedaż wysyłkową roślin ogrodowych.

Krzewy sklep internetowy - ogniki w naszej ofercie

W naszym sklepie internetowym oferujemy sadzonki krzewów, które będą fantastycznym tłem dla innych roślin ogrodowych. Ogniki, które posiadamy w naszej ofercie, to piękne i silne sadzonki. Do najciekawszych odmian możemy zaliczyć:


Nie czekaj i już teraz wybierz dla siebie sadzonki krzewów, które wzbogacą Twój ogród. Skorzystaj z oferty naszego sklepu internetowego i ciesz się pięknymi i zdrowymi roślinami, które przetrwają w ogrodzie przez długie lata.