Wszystkie zamówienia są wysyłane obecnie w terminie do 5 dni roboczych

Pęcherznice

Wyświetlono: 1 – 7 z 7 wyników

Pęcherznice - gdzie sadzić i jak uprawiać?

Niebywałą ozdobą ogrodów jest pęcherznica kalinolistna. Ten liściasty krzew dorasta do 3 metrów wysokości i osiąga 2 metry szerokości. W wielu ogrodach stanowi idealne dopełnienie zielonych kompozycji, a to wszystko ze względu na intensywnie kolorowe liście. Sprawdza się również jako roślina wykorzystywana do tworzenia żywopłotów. Oprócz pięknych i dekoracyjnych liści pęcherznica wytwarza również ciekawe kwiatostany, które mają kolor biały lub biało-różowy. Sprawdź jakie sadzonki krzewów dostępne są w naszym sklepie.

Pęcherznice - wymagania i uprawa

Pęcherznice to krzewy, które nie są specjalnie wymagające. Najlepiej rosną na stanowiskach słonecznych i w żyznej glebie, bogatej w składniki odżywcze. Sprawdzą się również jako nasadzenie na jałowych i trudnych glebach. To rośliny, które wymagają stałego nawożenia. Najlepszym momentem na posadzenie tej rośliny jest wczesna wiosna. Przed posadzeniem sadzonki do gruntu, warto dobrze spulchnić z ziemię i zmieszać ją z kompostem. We wczesnej fazie rozwojowej pęcherznice wymagają systematycznego podlewania. Przycinanie tych roślin dobrze wpłynął na ich rozkrzewianie. Szczególnie ważne jest to w przypadku pęcherznic, które sadzone są w formie żywopłotu. Cięcie pęcherznicy wykonujemy w sierpniu i możemy je przyciąć na około 1/3 długości pędów, usuwając tym samym przekwitłe kwiatostany. Decydując się na uzyskanie żywopłotu z tych roślin, trzeba pamiętać o odpowiednie odległości, która powinna wynosić 50-70 cm

Z jakimi roślinami łączyć pęcherznice?

Planując nasadzenia w ogrodzie, warto uwzględnić piękne krzewy do ogrodu, jakimi są pęcherznice. Te rośliny ozdobne posiada ogromne walory estetyczne, jednak należy wziąć pod uwagę, że mają one specyficzne zapotrzebowania. Rośliny te bez problemu możemy łączyć z różami, hortensjami, a także tawułkami. Dobrze sprawdzą się również w otoczeniu bzu i azalii. Obok pęcherznicy można posadzić również drzewa iglaste, takie jak świerk, czy jałowiec. Bardzo często można spotkać połączenie tych roślin, wykorzystywane do tworzenia żywopłotu. Jeśli interesuje Cię zakup sadzonek tych dekoracyjnych krzewów, to skorzystaj z naszego sklepu internetowego.

Najciekawsze odmiany pęcherznic

Różne barwy liści krzewów ozdobnych wpływają na ich wysoką atrakcyjność, która utrzymuje się od wiosny, aż do jesieni. Pęcherznice to dekoracyjne rośliny, które wspaniale wyglądają zarówno w okresie kwitnienia jak i po nim ze względu na niezwykle okazałe liście. Poznaj odmiany dostępne w naszym asortymencie:


Każda z oferowanych sadzonek krzewów, jest zdrowa i silna, co z pewnością wpłynie na ich adaptacje w miejscu docelowym. Oferta naszego sklepu to nie tylko barwne pęcherznice wymienione powyżej. W naszym asortymencie znaleźć możesz również inne krzewy kwitnące i owocowe, a także różnego rodzaju byliny i inne rośliny ozdobne..