Czas realizacji zamówień wynosi obecnie około maksymalnie 3 dni robocze! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. Kuklik zwisły 'Pink Fluffy'

Geum rivale

Ilość:
16,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T7
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.20 kg

Odmiana  kuklika 'Pink Fluffy' zachwyca subtelnością, lekkością, barwą. Nad rozetą zielonych, mocno powcinanych liści, wzbijają się smukłe, długie, bordowe łodyżki zwieńczone puszystymi kwiatkami. Ich jasnoróżowe płatki o postrzępionych końcach otulają środek kwiatu, wypełniony długimi, żółtymi pręcikami. Możemy je podziwiać około maja- czerwca. Dorasta do 30-45 cm wysokości i 30 cm szerokości.

 

Jak uprawiać kuklika

 

Sadzimy ją na stanowiskach słonecznych lub półcienistych. W glebie przepuszczalnej, stale umiarkowanie wilgotnej. Jest to roślina łatwa w uprawie. Mrozoodporna. 

 

Gdzie sadzić kuklika

 

Jeśli posadzimy ją w towarzystwie innych odmian kuklików w niedługim czasie możemy cieszyć kolorową łączką, gdyż szybko się rozrastają a w grupie robią wrażenie. Będą ozdobą słonecznych rabat, świetnie komponują się z wieloma bylinami. Nadają się na skalniaki, do ogrodów żwirowych jak również do uprawy w pojemnikach.

 

 

Sadzonki kuklika 'Pink Fluffy' oferujemy w pojemniku 1 litrowym.

 

Główne zalety kuklika 'Pink Fluffy':
  Subtelne, różowe kwiaty
  Odmianę można uprawiać w pojemnikach
  Szerokie zastosowanie
  Z innymi odmianami kuklika szybko stworzy kolorową łąkę
Podstawowe informacje:
           
  jasnoróżowe V - VI 30 - 45 m słońce, półcień 1l