Już dziś dokonaj darmowej rezerwacji roślin. Wybieraj spośród 600 pozycji i odbierz do 10% rabatu. Dostawa i płatność na wiosnę.
Oferta ważna do 31 stycznia. Sprawdź szczegóły.Leycesteria piękna 'Purple Rain'

Leycesteria formosa

Dostępne:
Chwilowo niedostępny
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

SMOCZE KWIATY

Leycesteria 'Purple Rain'  to nowa, rzadko spotykana roślina, która z pewnością spełni wszystkie oczekiwania każdego poszukiwacza nietuzinkowych okazów. Posiada bambusowate, puste w środku pędy w niebiesko-zielonej barwie osiągające do 1,8 m wysokości przy podobnej szerokości. Rośnie silnie pokrywając się sercowatymi, dużymi liśćmi z czerwonymi przebarwieniami na młodszych listowiach. 
 

Niezwykle efektowne, zwisające przykwiaty w purpurowym kolorze zwieńczone białym kwiatem pojawiają się w lecie i zdobią roślinę do późnej jesieni. Po przekwitnięciu ich miejsce zajmują kuliste, jadalne i pachnące, buraczkowe jagody.  Ze względu na ogromne walory dekoracyjne roślina doskonale sprawdzi się w barwnych kompozycjach na rabacie, w ogrodach przydomowych jak i również można uprawiać ją w pojemnikach.  
 
Ta orientalna piękność preferuje stanowiska słoneczne lub półcieniste, osłonięte od wiatru oraz żyzne, przepuszczalne podłoża. W naszym klimacie wymaga zimowego okrywania. Część nadziemna potrafi przemarznąć w całości,  natomiast roślina ładnie regeneruje się od korzenia, wypuszczając wiosną nowe przyrosty.


Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 2 litrowym.
 

Główne zalety Leycesterii 'Purple Rain':
  Niezwykle efektowne, purpurowo-białe kwiatostany
  Jadalne bordowawe owoce
  Roślina prawdziwie kolekcjonerska
 
Doskonała na kolorowe rabaty
Podstawowe informacje:
           
  biało-
różowy
VIII-X do 1,8 m słońce, półcień 2 l