Czas realizacji zamówień wynosi obecnie około maksymalnie 3 dni robocze! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. Liatra kłosowa 'Alba' (mały pojemnik)

Liatris spicata

Ilość:
8,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
SK
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
0.50 kg

BIAŁE MACZUGI

 

Liatra to oryginalna bylina o nietypowych kwiatach, która fantastycznie sprawdza się na słonecznych rabatach, w nasadzeniach naturalistycznych jak i uprawiana na kwiat cięty. Jej szerokie zastosowanie powoduje, iż bezwzględnie warto ją posiadać w ogrodzie.

Roślina tworzy zwarte kępki (osiągające 40 cm wysokości) składające się ze sztywnych, gęsto ulistnionych łodyg. Niezwykle barwnie prezentuje się od lipca do września kiedy to ponad liśćmi wyrastają przepiękne kłosy w białym kolorze! Efektownie wygląda  się  na rabatach gdzie doskonale komponuje się z lawendą oraz trawami takimi jak: turzyca, kostrzewa sina, hakonechloa.  Można ją również wykorzystać do nasadzeń naturalistycznych łącząc z jeżówkami i rudbekiami.

Dobrze czuje się sadzona na stanowiskach słonecznych w glebie żyznej i przepuszczalnej. Liarta należy do roślin, które często wykorzystuje się na kwiat cięty gdyż można z nich tworzyć ozdobne bukiety, które długo zachowują świeżość w wazonie. Jest to roślina w pełni mrozoodporna

 

Sadzonki liatry Alba oferujemy w pojemniku p9 (9 cm x 9 cm)
Na poniższym zdjęciu prezentujemy przykładowe oferowane egzemplarze.

 

Główne zalety liatry 'Alba' :
  Efektowne białe kłosy o długości 15- 30 cm
  Kwitnie bardzo długo - od lipca do września
  Doskonała na kwiat cięty
  Świetnie komponuje się z rudbekiami  i jeżówkami
Podstawowe informacje:
           
  biały VII - IX 35 - 40 cm słońce, półcień P9

 

Sylwia napisał:
Ocena:
ocenaocenaocenaocenaocena
10/10
Piekna, elegancka i przyciaga motyle, zawsze chcialam miec motyle w ogrodzie...i nareszcie mam