Witaj wiosno! 4 marca wznawiamy wysyłki po zimowej przerwie.Lilak Bloomerang 'Dark Purple'

Syringa

Ilość:
17,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T8
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.80 kg

RARYTASIK POWTARZAJACY KWITNIENIE

 

Odmiana Bloomerang 'Dark Purple' to rarytas wśród lilaków, który jest niezwykle cenny z uwagi na długość kwitnenia oraz intensywność zabarwienia kwiatostanów. Przepiękne fioletowo-purpurowe kwiaty pojawiają się w maju i zdobią roślinę nawet przez kilka tygodni. Pod koniec lata zakwita ponownie i pozostaje atrakcyjna, aż do pierwszych mrozów!  Jest to odmiana, która zdecydowanie wyróżnia się na tle innych z gatunku. Warto ją mieć w ogrodzie!

 

Tworzy regularny kopulasty pokrój dorastając do 1,5 m wysokości. Dodatkowym atutem jest przyjemny, intensywny zapach roztaczający się wokół krzewu, wabiący motyle. Aby co roku uzyskać obfite kwitnienie należy usuwać przekwitnięte kwiatostany, aby nie doprowadzić do zawiązywania nasion.

 

Jest to roślina mało wymagająca, rośnie dobrze w przeciętnej ogrodowej glebie, umiarkowanie wilgotnej. Preferuje stanowiska słoneczne i półcieniste. Odporna na mróz.
Ze względu na wspaniały zapach polecamy by sadzić go w ogrodzie w miejscach wypoczynku, przy tarasie lub pod oknami czy przy wejściu do domu. Można go zestawiać z innymi pachnącymi roślinami –  np. jaśminowcami czy piwoniami. Świetnie nadaje się na niskie żywopłoty. Możemy uprawiać go również w pojemnikach by zdobił balkony, tarasy czy ogródki kawiarniane. Polecany również na tereny zieleni miejskiej.

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 2 litrowym.
Na poniższym zdjęciu prezentujemy przykładową oferowaną sadzonkę.

 Główne zalety lilaka Bloomerang 'Dark Purple' :
  Odmiana powtarzająca kwitnienie - zakwita w V oraz VIII/IX
  Purpurowo-fioletowe kwiaty roztaczają piękny i intensywny zapach
  Łatwy w uprawie, mrozoodporny
  Przyciąga motyle do ogrodu
Podstawowe informacje:
           
  fioletowo-purpurowy V i VIII/IX 1- 1,5 m słońce, półcień 2 l