Liliowiec 'Silent Sentry'

Hemerocallis

Ilość:
15,50 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T9
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

ZAPACH PURPURY

 

Liliowce to wspaniałe, długowieczne rośliny ogrodowe, które cenione są za piękne kwiaty o nietuzinkowych barwach. Kształtem przypominają kwiaty lilii i tak jak one mają cudowny zapach. Podłużne, jasnozielone liście wraz z całością tworzą pokaźne i zwarte kępy oraz są niezwykłym elementem dekoracyjnym terenów zielonych.

Odmiana 'Silent Sentry' charakteryzuje się niesamowitymi kwiatostanami w purpurowym kolorze z zielono-żółtą gardzielą, które zdobią roślinę od lipca do sierpnia. Dorosłe egzemplarze osiągają 60 cm wysokości. Doskonale czują się na stanowiskach słonecznych lub lekko zacienionych.  Znakomicie prezentuje się na brzegach zbiorników wodnych w sąsiedztwie innych liliowcówirysów syberyjskich, języczek, tawułek, funkii, trójsklepki, brunnery czy rodgersji.

Ładnie wyglądają na na rabatach i  w ogrodach przydomowych. Ich ogromnym atutem jest łatwość w uprawie. Rosną dobrze praktycznie w każdej glebie. Są w pełni mrozoodporne i nie wymagają okrywania na zimę. Zabacz film z przykładowaym sadzonkami liliowców.

 


Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 2 litrowym.
Ostatnie zdjęcie przedstawia przykładową oferowaną sadzonkę

 

Główne zalety liliowca 'Silent Sentry' :
  Przepiękne, purpurowe kwiatostany
  Doskonale komponuje się z funkiami, brunnerami i języczkami
  Łatwy w uprawie, mrozoodporny i niezawodny
  Bylina długowieczna
Podstawowe informacje:
           
  purpurowy VII - VIII  60 cm słońce, półcień 2 l