Już dziś dokonaj darmowej rezerwacji roślin. Wybieraj spośród 600 pozycji z dostawą na wiosnę.Magnolia 'Genie'

Magnolia ×soulangeana

Ilość:
69,00 PLN
66,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
3.00 kg

KRÓLOWA WŚRÓD MAGNOLII

 

'Genie' to prawdziwa arystokratka wśród magnolii. Osiąga wysokość około 3 metrów.  Jej prawdziwe piękno możemy podziwiać na przełomie kwietnia i maja kiedy to wydaje wspaniałe ciemne kwiaty o średnicy 10-15 cm w kolorze szlachetnego wina! Co więcej ich bordowy odcień nie bleknie w miarę przekwiatania. Efekt jest oszałamiający gdyż należy do nielicznych odmian o tak wspaniałym zabarwieniu - uznawana jest za najcenniejszą pozycję spośród całego gatunku magnolii.

 

Bordowa magnolia to prawdziwa rzadkość, dlatego powinna zająć najbardziej eksponowane miejsce w ogrodzie. Zachęcamy do sadzenia jej jako soliter lub w barwnych zestawieniach z innymi drzewkami i krzewami. Z pewnością spełni oczekiwania najbardziej wymagających koneserów, ze względu na dekoracyjnośc i piękny kolor kwiatostanów.


Lubi gleby żyzne, wilgotne, kwaśne. Najlepiej czuje się na stanowiskach słonecznych lub półcienistych i zacisznych. Młode rośliny należy okrywać na zimę. Magnolię sadzimy ją w najbardziej reprezentacyjnych miejscach ogrodu. W trakcie kwitnienia sprawia, że zachwyca swoim wyglądem z daleka i zapewnia, że nikt nie przejdzie obok niej obojętnie.

 

Kupujesz dorodną roślinę w pojemniku 3 litrowym.
Na poniższym zdjeciu przykładowa oferowana przez nas sadzonka.


 

Główne zalety magnolii 'Genie':
  Przepiękne bordowe kwiaty (rzadkość!)
  Uznawana za najcenniejszą odmianę pośród całego gatunku magnolii
  Świetna jako soliter
  Rarytas dla kolekcjonerów
Podstawowe informacje:
           
  bordowy IV - V 3 m słońce, półcień 3 l