Na początek sezonu polecamy wspaniałe odmiany pierwiosnków o pełnych kwiatach. Obecnie wysyłamy kwitnące egzemplarze. Sprawdź szczegóły.Magnolia 'Yellow River' syn. Fei Huang

Magnolia denudata

Ilość:
49,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
3.00 kg

KREMOWO-CYTRYNOWA!


Magnolia 'Yellow River' znana także pod nazwą 'Fei Huang' to interesująca, bardzo cenna i rzadko spotykana odmiana o kremowo-żółtych kwiatach osiągająca docelowo 4-5 metrów wysokości. Szczególnie pięknie wygląda pod koniec kwietnia i w maju kiedy to pojawiają się duże, kremowe kwiaty jasnożółte w pąku, które często ponownie pojawiają się również latem. Kiedy kwiatostany znikają z drzewa ozdabiają je pokaźne błyszczące liście.
 

Żółta magnolia to prawdziwa rzadkość, dlatego powinna zająć najbardziej eksponowane miejsce w ogrodzie. Zachęcamy do sadzenia jej jako soliter lub w barwnych zestawieniach z innymi drzewkami i krzewami. Z pewnością spełni oczekiwania najbardziej wymagających koneserów, ze względu na dekoracyjnośc i piękny kolor kwiatostanów.


Lubi gleby żyzne, wilgotne, kwaśne. Najlepiej czuje się na stanowiskach słonecznych lub półcienistych i zacisznych. Młode rośliny należy okrywać na zimę. Magnolię sadzimy ją w najbardziej reprezentacyjnych miejscach ogrodu. W trakcie kwitnienia sprawia, że zachwyca swoim wyglądem z daleka i zapewnia, że nikt nie przejdzie obok niej obojętnie.

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 3 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu przykładowa oferowana roślina.

 

Główne zalety magnolii 'Yellow River':
  Przepiękne kremowo-żółte kwiaty (rzadkość!)
  Obficie kwitnie
  Świetna jako soliter
  Cenna pozycja dla kolekcjonerów
Podstawowe informacje:
           
  kremowo-
żółty
IV - V 4 - 5 m słońce, półcień 3 l