Informujemy, iż zakończyliśmy sezon wysyłkowy w roku 2021. Serdecznie dziękujemy wszystkim Klientom za zakupy. Od dnia 2 stycznia 2022 rozpoczynamy przyjmowanie zamówień przedsezonowych, które bedą wysyłane wiosną.Malina 'Polesie'

Rubus idaeus

Ilość:
21,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T9
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

'Polesie' to nowa, polska odmiana maliny – wcześnie dojrzewająca i powtarzająca owocowanie (owocuje głównie na tegorocznych pędach). Duże, słodkie, ciemnoczerwone owoce pojawiają się w lipcu i zbiory trwają do początku października. Pędy sztywne, wyrównane, mogą się jednak pokładać pod ciężarem malin.


Słodkie i soczyste owoce nadają się na przetwory, soki, dżemy, nalewki lub bezpośredniego spożycia. Smak świeżych owoców zerwanych prosto z własnego krzaka – bezcenny! Chętnie wykorzystywane  również w przemyśle przetwórczym.

Roślinę sadzimy w miejscach nasłonecznionych,  w niezbyt dużym zagęszczeniu, na glebie lekko kwaśnej i niezbyt wilgotnej. Odmiana o dużej odporności na choroby, świetnie nadaje się do uprawy ekologicznej. Choć jest odmianą stosunkowo młodą, cieszy się już dużą popularnością ze względu na swoje walory!

 

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 2 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu przykładowa oferowana roślina w sezonie.

 

Główne zalety maliny 'Polesie':
  Duże smaczne ciemnoczerwone owoce
  Odmiana powtarzająca owocowanie
  Doskonała do spożycia na surowo jak i do celów przetwórczych
Podstawowe informacje:
           
  - - do 2 m słońce, półcień 2 l