Supertunia Vista ponownie dostępna! Kupuj duże i dorodne sadzonki z dostawą do domu. Wybieraj spośród 6 odmian. Zobacz aktualną ofertę
Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

Rośliny o jadalnych owocach

Malina 'Poranna Rosa'
Rubus idaeus

Status: roślina w produkcji
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
21,90 PLN
Ilość

MIÓD MALINA 

Poranna Rosa to polska odmiana o niespotykanym żółtym kolorze owoców, która doskonale sprawdza się w amatorskiej uprawie na działkach czy przydomowych ogródkach. Co więcej jest niezwykle plenna i powtarzjąca owocowanie. (Pierwsze owoce z pędów dwuletnich można zbierać w lipcu, z jednorocznych natomiast – w połowie września)

Owoce deserowe nadają się również na przetwory, dżemy lub bezpośredniego spożycia. Smak świeżych owoców zerwanych prosto z własnego krzaka - bezcenny!

Odmiana wytrzymała, mrozoodporna. Osiąga 1,2 m -1,6 m wysokości i cechuje się sztywnymi pędami z nielicznymi małymi kolcami. Owocuje od aż do pierwszych przymrozków. Zaleca się silne cięcie krzewu bezpośrednio po zbiorach dla zachowania  zdrowia i pobudzenia rośliny do wzrostu w następnym roku. Lubi stanowiska słoneczne lub półcieniste, najlepiej osłonięte. Owocuje na pędach tegorocznych. Warto mieć ją w ogrodzie!

Sadzonki maliny Poranna Rosa oferujemy w pojemniku 2 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu przykładowa oferowana roślina.


 

Główne zalety maliny 'Poranna Rosa':
Jedna z najsłodszych jesiennych odmian
Idaelna na przetwory, nalewki lub do bezpośredniego spożycia
Odmiana niezwykle plenna i powtarzająca owocowanie
Podstawowe informacje:
biały VI-VII do 1,2 - 1,6 m słońce, półcień 2 l

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz