Informujemy, iż zakończyliśmy sezon wysyłkowy w roku 2021. Serdecznie dziękujemy wszystkim Klientom za zakupy. Od dnia 2 stycznia 2022 rozpoczynamy przyjmowanie zamówień przedsezonowych, które bedą wysyłane wiosną.Malina 'Valentina'

Rubus idaeus

Ilość:
21,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T9
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

MORELOWA POEZJA 

 

'Valentina' to niezwykle ciekawa odmiana o niespotykanym morelowo-różowym kolorze owoców, która doskonale sprawdza się w amatorskiej uprawie na działkach czy przydomowych ogródkach. Jej dodatkową zaletą jest małą liczba kolców co zdecydowanie ułatwia zbiory.

 

Owoce deserowe nadają się również na przetwory, dżemy lub bezpośredniego spożycia. Smak świeżych owoców zerwanych prosto z własnego krzaka - bezcenny!


Odmiana wytrzymała, mrozoodporna. Osiąga 1,2 m -1,6 m wysokości i cechuje się sztywnymi pędami z nielicznymi małymi kolcami. Owocuje od aż do pierwszych przymrozków. Zaleca się silne cięcie krzewu bezpośrednio po zbiorach dla zachowania  zdrowia i pobudzenia rośliny do wzrostu w następnym roku. Lubi stanowiska słoneczne lub półcieniste, najlepiej osłonięte. Owocuje na pędach tegorocznych. Warto mieć ją w ogrodzie!

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 2 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu przykładowa oferowana roślina.

 

Główne zalety maliny 'Valentina':
  Ciekawa odmiana o moroelowo-różowym kolorze owoców
  Idaelna na przetwory, nalewki lub do bezpośredniego spożycia
  Odmiana odporna na choroby - idealna do uprawy dla początkujących ogrodników
Podstawowe informacje:
           
  biały VI-VII do 1,2 - 1,6 m słońce, półcień 2 l