Miecznica wąskolistna 'Lucerna'

Sisyrinchium angustifolium

Ilość:
10,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T7
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.30 kg

PIĘKNA I RZADKO SPOTYKANA

 

Miecznica to bylina należąca do rodziny kosaćcowatych. Ma wąskie liście w kształcie irysów bądź 'mieczyków'- stąd nazwa. Tworzy zwartą kępkę do 25 cm wysokości, w czasie kwitnienia do 40 cm. Kwiatostany występują pojedynczo, są zwieńczone niebieskimi kwiatkami o średnicy do 2cm. Miecznica ma sporo pędów kwiatowych, które obficie zdobią roślinę przez kilka tygodni, od maja do lipca. Odmiana Lucerna jest cenna ze względu na fakt, iż ma większe kwiaty niż gatunek oraz nie wysiewa się ekspansywnnie.

 
Nadaje się na rabaty, do ogrodów skalnych, mini ogródków oraz pojemników Szczególnie dobrze będzie wyglądać w towarzystwie bodziszków, floksów, astrów czy jeżówek. Wymaga stanowisk słonecznych lub lekko ocienionych, w pełni mrozoodporna.
 
 
Roślina w naturze rośnie w pobliżu zbiorników wodnych lub na ziemiach dobrze utrzymujących wilgoć. Mimo, że poradzi sobie z krótkotrwałą letnią suszą to woli gleby, w której wilgoci jest pod dostatkiem, dlatego dobrze rośnie na lekkiej piaszczysto- gliniastej, umiarkowanie wilgotnej glebie.

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 1 litrowym.

 

Główne zalety miecznicy 'Lucerna':
  Rzadko spotykana - ogrodowy rarytas
  Mocno wydłużone liście o pięknym zabarwieniu
  Urocze niebieskie kwiaty
Podstawowe informacje:
           
  niebieski V - VII 40 cm słońce, półcień 1 l