Informujemy, iż wprowadziliśmy do sprzedaży znaczną ilość odmian jeżówek. Kolejne pozycje będziemy udostępniać jak tylko osiągną rozmiary handlowe. Tutaj znajdziesz aktualnie dostępne odmiany.Miskant chiński 'Adagio'

Miscanthus sinensis

Ilość:
15,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T6
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

CZERWONE WACHLARZE


Miskanty to mało wymagające trawy ozdobne o gęstym i kępiastym pokroju, które stanowią świetny akcent kolorystyczny i strukturalny. 'Adagio' charakteryzuje się szaro-zielonymi, wąskimi liścmi, które jesienią przybierają piękny, złocisty kolor. Dorasta do około 80 cm i dobrze zimuje w naszym klimacie.

 

Zastosowanie miskantów jest bardzo szerokie - świetnie prezentują się sadzone zarówno pojedynczo jak i w skupiskach. Ładnie wyglądają na rabatach bylinowych, wrzosowiskach, przy zbiornikach wodnych, w narożnikach, oraz co ciekawe można je uprawiac w pojemnikach. Kłosy nadają się do suchych kompozycji bukietowych. Doskonale wyglądają w kompozycji z innymi trawami oraz bylinami takimi jak: astry, jeżówki czy rudbekie. Zwiewny pokrój liści oraz niebanalne kwiatostany dodadzą lekkości i wprowadzą nutkę tajemniczości do ogrodowej kompozycji.


Miskanty preferują gleby żyzne, lekko kwaśne lub obojętne, stale wilgotne. Nie lubią miejsc suchych lub podmokłych. Należy sadzić je na stanowisku słonecznym, osłoniętym. Młodsze rośliny najlepiej zabezpieczyć na zimę. 
 

 

Kupujesz dorodną sadzonkę w pojemniku 2 litrowym.
Na poniższym zdjęciu prezentujemy przykładowe oferowane egzemplarze.

 

Główne zalety miskanta chińskiego 'Adagio' :
  Ładny kępiasty pokrój
  Niezwykle okazałe czerwone kwiatostany 
  Doda lekkości każdej ogrodowej kompozycji
  Idealnie komponuje się  z innymi trawamijeżówkami
Podstawowe informacje:
           
  czerwony VIII - X ok. 80 cm słońce, półcień 2l

 

Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy