Witamy w sezonie 2021. Miło nam poinformować, iż rozpoczęliśmy wysyłki roślin.
Zamówienia są realizowane w terminie do 3 dni roboczych.Miskant chiński 'Grosse Fontane'

Miscanthus sinensis

Ilość:
16,50 PLN
13,50 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T6
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.80 kg

Miskant 'Groose Fountane' to okazała, bylinowa trawa o niesamowitych walorach dekoracyjnych, która osiąga do 250 cm wysokości. Tworzy charakterystyczne formy długich, przewieszających się, zielonych liści z cienkim, białym paskiem po środku ponad które późnym latem wystrzeliwują efektowne, czerwone wiechy. W miarę przekwitania kwiatostany zmieniają swoją barwę jaśnieją. Kwiaty delikatnie przewieszają się tworząc przepiękną kipiącą fontannę!
 

Preferuje gleby żyzne, lekko kwaśne lub obojętne, stale wilgotne. Nie lubi miejsc suchych lub podmokłych. Sadzić na stanowisku słonecznym, osłoniętym. Młodsze rośliny najlepiej zabezpieczyć na zimę.


Wysokie trawy nadają każdemu ogrodowi szczególnego charakteru. Wyglądają niezwykle urokliwie kołysane przez wiatr. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie -  świetnie prezentują się pojedynczo, jak i sadzone w grupie. Można łączyć je z innymi trawami czy kontrastowo - kolorystycznie i ze względu na pokrój – bylinami. Można sadzić na dużych rabatach, przy murach, w narożnikach ogrodów, przy zbiornikach wodnych.
 

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 2 litrowym.

 

Główne zalety miskanta chińskiego 'Grosse Fontane' :
  Wysoka efektowana odmiana
  Fontannowy pokrój
  Liście zdobione białym paskiem
  Idealnie komponuje się  z innymi trawami  
Podstawowe informacje:
           
 

czerwono-
brązowy

VIII - X do 2,5 m słońce, półcień 2 l