Dziękujemy wszystkim Klientom za sezon 2019, wysyłki zamówień są wstrzymane na okres zimy. Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych, które będziemy wysyłać wiosną.Miskant chiński 'Krater'

Miscanthus sinensis

Ilość:
12,50 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T6
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.50 kg

PURPUROWE WACHLARZE!
 

Miskanty to mało wymagające trawy ozdobne o gęstym i kępiastym pokroju, które stanowią świetny akcent kolorystyczny i strukturalny.

'Krater' charakteryzuje się wąskimi, zielonymi liścmi z wyraźnym srebrnym paskiem, które jesienią ładnie czerwienieją. Dorasta do około 140 cm wysokości i dobrze zimuje w naszym klimacie. Atrakcyjne, wachlarzowate wiechy w purpurowym kolorze pojawiają się od września do grudnia.

Preferuje gleby żyzne, lekko kwaśne lub obojętne, stale wilgotne. Nie lubi miejsc suchych lub podmokłych. Sadzić na stanowisku słonecznym, osłoniętym. Młodsze rośliny najlepiej zabezpieczyć na zimę.

Zastosowanie miskantów jest bardzo szerokie - świetnie prezentują się sadzone zarówno pojedynczo jak i w skupiskach. Ładnie wyglądają na rabatach bylinowych, wrzosowiskach, przy zbiornikach wodnych, w narożnikach, oraz co ciekawe można je uprawiac w pojemnikach. Kłosy nadają się do suchych kompozycji bukietowych. Doskonale wyglądają w kompozycji z innymi trawami oraz bylinami takimi jak: astry, jeżówki czy rudbekie. Zwiewny pokrój liści oraz niebanalne kwiatostany dodadzą lekkości i wprowadzą nutkę tajemniczości do ogrodowej kompozycji.
 

 

Kupujesz dorodną sadzonkę w pojemniku 1 litrowym.
Na poniższym zdjęciu prezentujemy przykładowe oferowane egzemplarze.

 

Główne zalety miskanta chińskiego 'Krater':
  Świetny akcent kolorystyczny ogrodu
  Atrakcyjne purpurowe kwiatostany
  Odmiana dobrze zimująca
  Idealnie komponuje się  z innymi trawami  
Podstawowe informacje:
           
 

purpurowy

IX - XII do 1,4 m słońce, półcień 1 l

 

Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy