Szanowni klienci, inforumejmy, iż z dniem 7.12.2022 zakończyliśmy wysyłkę roślin na sezon 2022 roku. Przez cały okres zimowy można składać zamówienia, które zostaną zrealizowane na wiosnę.Miskant chiński 'Little Zebra'

Miscanthus sinensis

Ilość:
18,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
GZ2
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

'Little Zebra' to karłowa odmiana miskanta o powolnym wzroście. Osiąga ok. 70 cm wysokości, tworzy gęste kępy o wąskich, zwisających liściach. Ich cechą charakterystyczną są poprzeczne, złociste prążki. Jesienią nabierają brunatnych odcieni. Co jest rzadkością w Polsce u prążkowanych odmian, Little Zebra zakwita pierzastymi kwiatami barwy czerwonobrązowej, osiągając wówczas wysokość do 120 cm.

 

Jak uprawiać miskanta


Preferuje gleby żyzne, przepuszczalne, lekko kwaśne lub obojętne, umiarkowanie wilgotne. Nie lubi miejsc suchych lub podmokłych. Sadzić na stanowisku słonecznym lub lekko ocienionym, osłoniętym. Mrozoodporny ale młodsze rośliny najlepiej zabezpieczyć na zimę. Suche liście przycinamy najlepiej na wiosnę gdyż stanowią ochronę przed mrozem.
 

Gdzie sadzić miskanta

 

Miskanty to cenione trawy ozdobne. Świetnie prezentują się pojedynczo, jak i sadzone w grupie. Można łączyć je z innymi gatunkami traw czy kontrastowo - kolorystycznie i ze względu na pokrój – bylinami.  Ze względu na niski wzrost, Little Zebra nadaje się do sadzenia w donicach i pojemnikach na balkonach czy tarasach.

 

Sadzonki miskanta 'Little Zebra' oferujemy w pojemniku 2 litrowym.

 

Główne zalety miskanta 'Little Zebra ':
  Oryginalne prążkowane liście
  Latem i jesienią zdobią go różowo-brązowe wiechy
  Atrakcyjny fontannowy pokrój
  Idealnie komponuje się z innymni trawami i bylinami
Podstawowe informacje:
           
  czerwonobrązowy IX - X do 70 cm słońce, półcień 2l