Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych. Zachęcamy do bezpłatnej rezerwacji roślin, które będziemy wysyłać od początku marca. Sprawdź szczegóły.Miskant chiński 'Morning Light'

Miscanthus sinensis

Ilość:
17,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T6
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

Bardzo efektowna trawa, tworząca kępy o wysokości wraz z kwiatostanem 1,5 - 2 m. Charakterystyczne, ozdobne liście – zielono srebrzyste, z białym obrzeżem i białym paskiem pośrodku (wzdłuż liścia); wąskie, przewieszające się, nadają roślinie lekkości i elegancji. W dogodnych warunkach, pod koniec lata pojawiają się srebrzysto brunatne kwiatostany, które z czasem bieleją. Nadają się do suchych bukietów. Pozostawione na roślinie, zdobią ogród przez zimę do wiosny. Odmiana wyróżniona AGM (Award of Garden Merit) - nagrodą brytyjskiego Królewskiego Towarzystwa Ogrodniczego za szczególne walory ogrodowe.

 

Preferuje gleby żyzne, lekko kwaśne lub obojętne, stale wilgotne. Nie lubi miejsc suchych lub podmokłych. Sadzić na stanowisku słonecznym, osłoniętym. Młodsze rośliny najlepiej zabezpieczyć na zimę.


Wysokie trawy nadają każdemu ogrodowi szczególnego charakteru. Wyglądają niezwykle urokliwie kołysane przez wiatr. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie -  świetnie prezentują się pojedynczo, jak i sadzone w grupie. Można łączyć je z innymi trawami czy kontrastowo - kolorystycznie i ze względu na pokrój – bylinami. Można sadzić na dużych rabatach, przy murach, w narożnikach ogrodów, przy zbiornikach wodnych.
 

 

Sadzonki miskanta Morning Light oferujemy w pojemniku 2 litrowym.
Na poniższym zdjęciu prezentujemy przykładowe oferowane egzemplarze.

 

Główne zalety miskanta chińskiego 'Morning Light' :
  Urokliwe dwubarwne zielono-białe liście
  Wyróżniony nagrodą AGM za szczególne walory ogrodowe
  Roślina o szerokim zastosowaniu
  Idealnie komponuje się  z innymi trawami  
Podstawowe informacje:
           
 


srebrzysto-
brunatne

IX - X do 2 m słońce, półcień 2l

 

Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy