Dziękujemy wszystkim Klientom za sezon 2019, wysyłki zamówień są wstrzymane na okres zimy. Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych, które będziemy wysyłać wiosną.Miskant chiński 'Nippon'

Miscanthus sinensis

Ilość:
14,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T6
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

BUJNE RÓŻOWO-MIEDZIANE PIÓROPUSZE


To niesamowicie ozdobna trawa o bardzo gęstym pokroju, długich, wąskich liściach barwy zielonej. Tworzy bujne kępy osiągające 100 cm wysokości, a z kwiatostanem nawet 150 cm. Różowo-miedziane kwiaty zebrane są w wachlarzowate wiechy osiągające nawet 30 cm, obficie pojawiają się od sierpnia i utrzymują się aż do samej zimy. Przekwitając nabierają srebrzystego blasku. Nadaje się na kwiat cięty. Jesienią liście trawy zmieniają kolor na słomiano-rudy. Miskant rośnie dość szybko w postaci zwartej kępy o krótkich kłączach.


Najlepiej czuje się na  stanowisku słonecznym lub lekko ocienionym. Dobrze rośnie na wilgotnych, próchniczo-piaszczystych glebach o przeciętnej żyzności.
 
Pięknie prezentuje się w grupie lub jako soliter. Najczęściej miskant sadzony jest na rabatach, w okolicach oczka wodnego, do tworzenia masowych nasadzeń, na żywopłoty lub przy murach.

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 2 litrowym.

 

Główne zalety miskanta chińskiego 'Nippon' :
  Jedna z najbardziej oryginalnych traw ozdobnych
  Nadaje się na kwiat cięty do  wazonów
  Atrakcyjne jesienne wybarwienie liści
  Zwarty pokrój
Podstawowe informacje:
           
  różowo-
miedziany
VIII - XI do 1,5 m słońce, półcień 2 l