Już jest! Oferta na sezon 2018 jest już gotowa. Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych z terminem rezlizacji na wiosnę.Miskant chiński 'Red Chief'

Miscanthus sinensis

Ilość:
13,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T6
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

PURPUROWA LEKKOŚĆ

 

'Red Chief' to bardzo cenna, niska odmiana miskanta o zwartym, kulistym pokroju osiągająca jedynie do 90 cm wysokości. Posiada wąskie, przewieszające, zielone liście które przepięknie przebarwiają się jesienią na winno-czerwony kolor. Największa ozdoba rośliny pojawia się latem, kiedy to ponad kuliste kępy wynoszą się bardzo dekoracyjne, długo kwitnące ciemnoróżowe wiechy, które w miarę przekwitania zmieniają barwę na rdzawo-brązową.

 
Roślina zdecydowanie preferuje stanowiska słoneczne lub półcieniste, oraz żyzne i wilgotne gleby. Doskonale prezentuje się sadzona w większych grupach np. po 3-5 sztuk, lub w towarzystwie innych trawastrówjeżówek czy rudbekii. Trawy te pięknie wyglądają także zimą kołysząc się na wietrze. 

Zwiewny pokrój liści oraz niebanalne kwiatostany dodadzą lekkości i wprowadzą nutkę tajemniczości do ogrodowej kompozycji. Miskant preferuje gleby żyzne, lekko kwaśne lub obojętne, stale wilgotne. Nie lubi miejsc suchych lub podmokłych. Sadzić na stanowisku słonecznym, osłoniętym. Młodsze rośliny najlepiej zabezpieczyć na zimę. 

 

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 2 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu wygląd przykładowej oferowanej sadzonki.

 

Główne zalety miskanta chińskiego 'Red Chief': :
  Zwarty kulisty pokrój
  Zwiewne różowe kwiatostany
  Fantastyczne zabarwienie jesienne
  Idealnie komponuje się  z innymi trawami  
Podstawowe informacje:
           
 

różowy

VIII - XII do 90 cm słońce, półcień 2l