Dziękujemy wszystkim Klientom za sezon 2019, wysyłki zamówień są wstrzymane na okres zimy. Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych, które będziemy wysyłać wiosną.Miskant chiński 'Roter Pfeil'

Miscanthus sinensis

Ilość:
14,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T6
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

Bardzo efektowna trawa, tworząca kępy o wysokości wraz z kwiatostanem 1,8 m. Od końca lata jego liście pięknie przebarwiają się na purpurowo, czerwono, miedziano i pomarańczowo. W sierpniu wytwarza ciemno czerwone kwiatostany wpadające w odcienie purpury, zaś w miarę przekwitania zamieniają się one w srebrzyste, puchate pióropusze.

 

Preferuje gleby żyzne, lekko kwaśne lub obojętne, stale wilgotne. Nie lubi miejsc suchych lub podmokłych. Sadzić na stanowisku słonecznym, osłoniętym. Młodsze rośliny najlepiej zabezpieczyć na zimę.


Wysokie trawy nadają każdemu ogrodowi szczególnego charakteru. Wyglądają niezwykle urokliwie kołysane przez wiatr. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie -  świetnie prezentują się pojedynczo, jak i sadzone w grupie. Można łączyć je z innymi trawami czy kontrastowo - kolorystycznie i ze względu na pokrój – bylinami. Można sadzić na dużych rabatach, przy murach, w narożnikach ogrodów, przy zbiornikach wodnych.
 

 

Kupujesz dorodną sadzonkę w pojemniku 2 litrowym.
Na poniższym zdjęciu prezentujemy przykładowe oferowane egzemplarze.

 

Główne zalety miskanta chińskiego 'Roter Pfeil' :
  Wspaniałe, czerwone kwiatostany
  Późnym latem liście przebarwiają się na czerwono-pomarańczowo
  Efektowny pokrój
  Roślina o szerokim zastosowaniu
  Idealnie komponuje się  z innymi trawami  
Podstawowe informacje:
           
 

czerwony,
srebrzysty

VIII - X do 1,8 m słońce, półcień 2l