Wszystkie oferowane przez nas rosliny można wysadzać do później jesieni.  Dzięki temu, iż od początku uprawiane są w doniczkach ich system korzeniowy jest nienaruszony i po wsadzeniu w ogrodzie bez kłopotu mogą rozwijać się na nowym miejscu. ZOBACZ FILMMiskant chiński 'Silberspinne'

Miscanthus sinensis

Ilość:
12,50 PLN
11,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T9
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.00 kg

Miskanty to niezwykle ozdobne trawy uprawiane w naszych warunkach klimatycznych. Odmiana 'Silberspinne'  tworzy wysokie i smukłe kępy o wysokości około  2 metrów (wraz z kwiatostanem). Charakterystyczne, ozdobne liście – ciemnozielone z białym paskiem pośrodku. Jesienią przebarwiają się na bursztynowy kolor. Pod koniec lata pojawiają się różowosrebrzyste kwiaty zebrane w wiechy, które w miarę przekwitania bieleją przybierając puszystą formę. W tej postaci pozostają aż do wiosny, stanowiąc atrakcję ogrodu także zimą.

 

Miskanty preferują gleby żyzne, lekko kwaśne lub obojętne, stale wilgotne. Nie lubią miejsc suchych lub podmokłych. Należy sadzić je na stanowisku słonecznym, osłoniętym. Młodsze rośliny najlepiej zabezpieczyć na zimę.


Wysokie trawy nadają każdemu ogrodowi szczególnego charakteru. Wyglądają niezwykle urokliwie kołysane przez wiatr. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie -  świetnie prezentują się pojedynczo, jak i sadzone w grupie. Można łączyć je z innymi trawami czy kontrastowo - kolorystycznie i ze względu na pokrój – bylinami. Można sadzić na dużych rabatach, przy murach, w narożnikach ogrodów, przy zbiornikach wodnych.
 

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 1 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu wygląd przykładowej oferowanej sadzonki.

 

Główne zalety miskanta chińskiego 'Silberspinne' :
  Wspaniałe, srebrzyste kwiatostany
  Efektowny pokrój
  Roślina o szerokim zastosowaniu
  Idealnie komponuje się  z innymi trawami  
Podstawowe informacje:
           
 

srebrzysty

IX - X do 2 m słońce, półcień 1l