Miskant chiński 'Strictus'

Miscanthus sinensis

Ilość:
14,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T6
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

DWUBARWNA PIĘKNOŚĆ


Miskant chiński to coraz popularniejsza trawa ozdobna pokaźnych rozmiarów o ciekawych wiechowatych kwiatostanach majestatycznie szumiących na wietrze. Liście odmiany 'Strictus' są zielone, poprzecinane żółto-kremowymi dość szerokimi paskami, wyprostowane. W dogodnych warunkach, pod koniec lata pojawiają się różowe kwiatostany. Dorosłe egzemplarze tworzą gęste kępy o wysokości do 2 metrów.

 

Roślina silnie rosnąca, trwała, długowieczna, odporna na zanieczyszczenia powietrza i gleby, łatwa w uprawie. Walory tej odmiany zostały docenione – wyróżniono ją brytyjską nagrodą Award of Garden Merit (AGM) przyznawaną przez Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze (RHS). Wysokie trawy nadają każdemu ogrodowi szczególnego charakteru. Wyglądają niezwykle urokliwie kołysane przez wiatr. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie -  świetnie prezentują się pojedynczo, jak i sadzone w grupie. Można łączyć je z innymi trawami czy kontrastowo - kolorystycznie i ze względu na pokrój – bylinami. Dobrze się czują zarówno na dużych rabatach, przy murach jak i w narożnikach ogrodów czy przy zbiornikach wodnych.


Miskant preferuje gleby żyzne, lekko kwaśne lub obojętne, stale wilgotne. Nie lubi miejsc suchych lub podmokłych. Sadzić na stanowisku słonecznym, osłoniętym. Młodsze rośliny najlepiej zabezpieczyć na zimę. 
 

 

Kupujesz dorodną sadzonkę w pojemniku 2 litrowym.
Na poniższym zdjęciu prezentujemy przykładowe oferowane egzemplarze.

 

Główne zalety miskanta chińskiego 'Strictus' :
  Wspaniałe, dwubarwne liście
  Odmiana nagrodzona przez Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze
  Łatwy w uprawie, odporny, długowieczny
  Idealnie komponuje się  z innymi trawami  
Podstawowe informacje:
           
  różowy IX - X do 2 m słońce, półcień 2l

 

Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy