Szanowni klienci, inforumejmy, iż z dniem 7.12.2022 zakończyliśmy wysyłkę roślin na sezon 2022 roku. Przez cały okres zimowy można składać zamówienia, które zostaną zrealizowane na wiosnę.Miskant chiński 'Yakushima Dwarf'

Miscanthus sinensis

Ilość:
17,50 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T6
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

Bardzo efektowna trawa, tworząca kępy o wysokości wraz z kwiatostanem do 1 metra. Charakterystyczne, ozdobne liście, przypominające trzcinę – zielone z białym nerwem pośrodku. Jesienią przebarwiają się na złocisto brązowy kolor. Pod koniec lata pojawiają się czerwonobrązowe kwiaty zebrane w pierzaste wiechy, które z czasem stają się srebrzysto białe. Niezwykle urokliwe „puszyste” owocostany, utrzymują się przez całą zimę.  Nadają się do suchych bukietów.

 

Preferuje gleby żyzne, lekko kwaśne lub obojętne, stale wilgotne. Nie lubi miejsc suchych lub podmokłych. Sadzić na stanowisku słonecznym, osłoniętym. Młodsze rośliny najlepiej zabezpieczyć na zimę.


Trawy nadają każdemu ogrodowi szczególnego charakteru. Wyglądają niezwykle urokliwie kołysane przez wiatr. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie -  świetnie prezentują się pojedynczo, jak i sadzone w grupie. Można łączyć je z innymi trawami czy kontrastowo - kolorystycznie i ze względu na pokrój – bylinami. Można sadzić na dużych rabatach, przy murach, w narożnikach ogrodów, przy zbiornikach wodnych.
 

 

Sadzonki miskanta Yokushima Dwarf oferujemy w pojemniku 2 litrowym.
Na poniższym zdjęciu prezentujemy przykładowe oferowane egzemplarze.

 

Główne zalety miskanta chińskiego 'Yakushima Dwarf' :
  Wspaniałe czerwonobrązowe kwiatostany
  Efektowny pokrój
  Odmiana kompaktowa idealna do mniejszych ogródków
  Idealnie komponuje się  z innymi trawami  
Podstawowe informacje:
           
 

czerwonawe,
srebrzystobiałe

IX - X do 1 m słońce, półcień 2l

 

Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy