Miskant olbrzymi 'Aligator'

Miscanthus giganteus

Ilość:
14,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T6
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.70 kg

NOWOŚĆ! - ODMIANA KOLEKCJONERSKA

 

Rzadko spotykana acz niezwykle efektowna trawa o oryginalnym ubarwieniu, które pojawia się na liściach dopiero w miarę rozwoju rośliny. Złociste cętki, niczym łuski na powierzchni liścia tworzące mozaikę przywodzą na myśl skórę krokodyla. Roślina szybko rosnąca o wzniesionym, kaskadowym pokroju osiąga wysokość 2 - 3 m. We wrześniu pojawiają się kwiaty zebrane w wiechy ubrane w kremowo, brunatne i srebrzyste barwy. 
 
Preferuje gleby żyzne, przepuszczalne, lekko kwaśne lub obojętne, umiarkowanie wilgotne. Nie lubi miejsc suchych lub podmokłych. Sadzić na stanowisku słonecznym, osłoniętym. Mrozoodporny ale młodsze rośliny najlepiej zabezpieczyć na zimę. Suche liście przycinamy najlepiej na wiosnę gdyż stanowią ochronę przed mrozem.
 
Wysokie trawy nadają każdemu ogrodowi szczególnego charakteru. Wyglądają niezwykle urokliwie kołysane przez wiatr. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie - świetnie prezentują się pojedynczo, jak i sadzone w grupie. Można łączyć je z innymi gatunkami traw ozdobnych czy kontrastowo - kolorystycznie i ze względu na pokrój – bylinami. Można sadzić na dużych rabatach, jako tło, przy murach, w narożnikach ogrodów czy przy zbiornikach wodnych. Szybki wzrost sprawia, że bywa wykorzystywany do tworzenia żywopłotów. Gigantyczne rozmiary, wzorzyste liście, pióropusze, przewieszające liście – wszystko to sprawia, że  jest to jedna z najciekawszych odmian miskanta.
 

Zobacz film z przykładowymi sadzonkami miskanta

 

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 2 litrowym.

 

Główne zalety miskanta olbrzymiego 'Aligator' :
  Cętkowane liście przypominające skórę krokodyla
  Duże rozmiary, atrakcyjny pokrój
  Idealnie komponuje się z innymi trawami, bylinami
  Łatwy w uprawie
Podstawowe informacje:
           
  kremowy,brunatny,
srebrzysty
IX-X 2 - 3 m  słońce, półcień 2 l