Informujemy, iż wprowadziliśmy do sprzedaży znaczną ilość odmian jeżówek. Kolejne pozycje będziemy udostępniać jak tylko osiągną rozmiary handlowe. Tutaj znajdziesz aktualnie dostępne odmiany.Nachyłek wielkokwiatowy 'Presto' (mały pojemnik)

Coreopsis grandiflora

Ilość:
7,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
SK
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
0.70 kg

Nachyłek to znana i ceniona bylina, której nie powinno zabraknąć na słonecznej rabacie. Odmiana 'Presto' tworzy dorodne kępy złoto-żółtych kwiatów zdobiących roślinę od maja aż do września. Uroczo wygląda sadzony w grupach np. po 3-5 szuk, z czasem uzyskamy wspaniały dywan kwiatów.

 

Ta kompaktowa odmiana osiąga 20-25 cm wysokości dzięki czemu doskonale prezentuje się na obwódkach rabat oraz w kompozycjach pojemnikowych z innymi bylinami uwielbiającymi słońce (np. krwawnikamibodziszkamirozchodnikami czy szałwią).
 

Nachyłek jest rośliną łatwą w uprawie. Dobrze jest wybierać dla niego stanowiska słoneczne oraz gleby żyzne i próchniczne. Jest całkowicie mrozoodporny dla większości regionów Polski, okrycia wymaga jedynie w Polsce północno-wschodniej. Zachęcamy do tworzenia barwnych kompozycji zarówno na rabatach jak i w donicach stojących, które mogą wspaniale "ożywić" balkon, taras czy ganek

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku p9 (9 cm x 9 cm).
Na ostatnim zdjęciu przykładowa sadzonka.


 

Główne zalety nachyłka wielkokwiatowego 'Presto'
  Długo kwitnie - od maja do września
  Odmiana łatwa w uprawie, niekłopotliwa
  Świetnie komponuje się z krwawnikami i bodziszkami
  Ścięte kwiaty doskonale prezentują się w wazonie
Podstawowe informacje:
           
  złoto-
żółty
V - IX 20-25 cm słońce, półcień p9

 

Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy