Obiela mieszańcowa 'Niagara'

Exochorda macrantha

Ilość:
29,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T8
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.20 kg

ANIELSKI WODOSPAD

 

Obiela to niesamowity i rzadko spotykany krzew o kopulastym i zwartym pokroju dorastający do około 1 m wysokości.  Jak sama nazwa wskazuje w okresie kwitnienia (od kwietnia do czerwca) przypomina wodospad pełen cudownych, białych i niezwykle efektownych kwiatów. Zielone liście w eliptycznym kształcie osadzone są na giętkich, przewieszających się pędach krzewu.


Ze względu na ciekawa formę i walory dekoracyjne 'Niagara' będzie niesamowitą ozdobą każdego ogrodu, zarówno posadzona pojedynczo jak i w grupie. Ponadto osadzona w donicy odmieni każdy balkon i taras.

 

Roślina lubi stanowiska słoneczne lub lekko zacienione. Preferuje przepuszczalne, żyzne i wilgotne podłoża o kwaśnym odczynie. Jest całkowicie odporna na mróz. Starsze pędy zaleca się przycinac w celu pobudzenia krzewu do wytwarzania nowych, świeżych pędów i jeszcze bardziej obfitego kwitnienia.

CIEKAWOSTKA:
W Polsce obiela spotykana jest głównie w arboretach i ogrodach botanicznych, jednakże z uwagi na dekoracyjność i przystosowanie do polskiego klimatu stanowi ciekawą pozycję w dla wielu miłośników rzadkich milośników roślin.

 

 

Kupujesz zdrową roślinę w pojemniku 2 litrowym.
Ostatnie zdjęcie przedstawia oferowaną roślinę.

 

Główne zalety obieli 'Niagara' :
  Kwiaty bardzo liczne i duże okrywają prawie całą roślinę
  Odmiana w pełni mrozoodporna
  Roślina kolekcjonerska, prawie nie do zdobycia
  Ciekawa kopulasta forma krzewu
Podstawowe informacje:
           
  biały IV - VI do 1 m słońce, półcień 2 l