Obiela wielkokwiatowa 'Snow Mountain'

Exochorda racemosa

Ilość:
25,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T8
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.20 kg

ANIELSKI WODOSPAD

 

Obiela 'Snow Mountain' to zjawiskowy i rzadko spotykany krzew o „płaczącym”, przewieszającym się pokroju dorastający do około 1,5 - 2 m wysokości.  Zielone, lancetowate liście  osadzone są na giętkich pędach przebarwiają się jesienią na żółto. Kwitnie w maju i czerwcu mnóstwem śnieżnobiałych, dużych kwiatów, przywodzących na myśl kwiaty jabłoni czy gruszy. Po kwitnieniu ozdobą są również owoce – gwieździste, drewniejące torebki skrywające brązowe nasiona.


Roślina lubi stanowiska słoneczne lub lekko zacienione. Preferuje żyzne i wilgotne, piaszczysto-gliniaste podłoża o lekko kwaśnym odczynie. Jest całkowicie odporna na mróz. Dobrze toleruje cięcie ale powinniśmy przycinać je dopiero po kwitnieniu, gdyż zawiązują pąki kwiatowe na pędach jednorocznych i cięte przed kwitnieniem, w danym sezonie nie zakwitną lub będą kwitły słabo.

 

Ze względu na ciekawa formę i walory dekoracyjne obiela będzie niesamowitą ozdobą każdego ogrodu: zarówno nowoczesnego, japońskiego jak i wiejskiego, przydomowego; posadzona pojedynczo jak i w grupie. Ponadto wyeksponowana w donicy odmieni każdy balkon i taras.


CIEKAWOSTKA:
W Polsce obiela spotykana jest głównie w arboretach i ogrodach botanicznych, jednakże z uwagi na dekoracyjność i przystosowanie do polskiego klimatu stanowi ciekawą pozycję w dla wielu miłośników rzadkich milośników roślin.

 

 

Kupujesz zdrową roślinę w pojemniku 2 litrowym.
Ostatnie zdjęcie przedstawia oferowaną roślinę.

 

Główne zalety obieli 'Snow Mountain' :
  Duże kwiaty na przewieszających się pędach, tworzą przepiękne, białe girlandy
  Odmiana w pełni mrozoodporna
  Roślina kolekcjonerska, prawie nie do zdobycia
  Ciekawa kopulasta forma krzewu
Podstawowe informacje:
           
  biały V - VI do 2 m słońce, półcień 2 l