Szanowni klienci, inforumejmy, iż z dniem 7.12.2022 zakończyliśmy wysyłkę roślin na sezon 2022 roku. Przez cały okres zimowy można składać zamówienia, które zostaną zrealizowane na wiosnę.Ognik szkarłatny 'Red Column'

Pyracantha coccinea

Ilość:
22,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T8
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.20 kg

Niezwykle efektowny, częściowo zimozielony, ciernisty krzew, o sztywno wyprostowanych pędach. Osiąga wysokość do 2-3 m. Przyrasta ok 30 cm rocznie. Kwitnie bardzo obficie w maju i czerwcu, małymi, białymi kwiatami, okrywającymi cały krzew. Walorem ozdobnym są wyjątkowo liczne, kuliste, intensywnie czerwone owoce, pojawiające się we wrześniu i utrzymujące aż do mrozów. Liście – skórzaste, z wierzchu ciemnozielone, błyszczące, od spodu jaśniejsze.

 

Roślina ma szerokie zastosowanie. Dobrze znosi przycinanie, dlatego nadaje się na żywopłoty strzyżone czy bariery.  Świetnie prezentuje się jako soliter. Ze względu na małe wymagania i walory są odpowiednie do wykorzystania nie tylko w ogrodach ale także w zieleni miejskiej. Sadząc w grupie możemy trzymać się jednej odmiany lub łączyć z odmianami o innych kolorach owoców. Ta dekoracyjna roślina na pewno przyciągnie uwagę i zainteresowanie swym niezwykłym widokiem zarówno w czasie kwitnienia ale przede wszystkim owocowania. 

 

Ognik szkarłatny lubi  gleby gliniaste, piaszczysto-gliniaste, żyzne,  próchnicze oraz stanowiska zaciszne, osłonięte od wiatru i słoneczne. Źle znosi przesadzanie, wykazuje natomiast dużą odporność na  suszę.

 

Sadzonki ognika Red Column oferujemy w pojemniku 3 litrowym.
Na poniższym zdjęciu prezentujemy przykładowe oferowane egzemplarze.

 

Główne zalety ognika szkarłatnego 'Red Column' :
  Niezwykle dekoracyjne owoce w czerwonym kolorze
  Świetnie wygląda formowany na żywopłoty
  Łatwy w uprawie, odporny na suszę
Podstawowe informacje:
           
  biały V - VI 2 - 3 m słońce, półcień 3 l