Dziękujemy wszystkim Klientom za sezon 2019, wysyłki zamówień są wstrzymane na okres zimy. Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych, które będziemy wysyłać wiosną.Orlik 'Calimero'

Aquilegia buergeriana

Ilość:
10,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T7
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.20 kg

URZEKA DELIKATNOŚCIĄ


Orliki to popularne i niezwykle cenione byliny, które sprawdzają się zarówno sadzone na przydomowych rabatach, skalniakach jak również w kompozycjach naturalistycznych. Sprawdzają się również uprawiane na kwiat cięty.


'Calimero' jest niezwykle cenną, a zarazem rzadko spotykaną odmianą. Koneserzy doceniają jej kompaktowe rozmiary i fantastyczną barwę kwiatów. Dorosłe egzemplarze dorastają do 20 cm wysokości osiągając 30 cm średnicy.

W maju i czerwcu roślina wygląda przepięknie - na wzniesionych łodygach pojawiają się bardzo liczne kwiaty złożone z śliwkowo-purpurowych płatków zewnętrznych i kremowo-żółtego środka. To nietypowe połączenie tworzy wspaniałą barwną kompozycję.

Można sadzić go w grupach lub łączyć z innymi bylinami np: tojeścią, bodziszkiem lub kocimiętką. Jest to roślina łatwa w uprawie, dobrze czuje się sadzona na stanowiskach słonecznych oraz półcienistych. Gleba powinna by wilgotna, żyzna i przepuszczalna.

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 1 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu przykładowa oferowana roślina w sezonie letnim.

 

Główne zalety Orlika 'Calimero':
  Piękne dwubarwne śliwkowo-żółte kwiaty
  Odmiana kompaktowa
  Ładnie wygląda w połączeniu z tojeścią lub bodziszkiem
Podstawowe informacje:
           
  śliwkowo-
żółty
V - VI 20 cm słońce, półcień 1 l