Szanowni klienci, inforumejmy, iż z dniem 7.12.2022 zakończyliśmy wysyłkę roślin na sezon 2022 roku. Przez cały okres zimowy można składać zamówienia, które zostaną zrealizowane na wiosnę.Ostróżka ogrodowa 'Dark Blue White Bee'

Delphinium

Ilość:
15,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
SK
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.80 kg

KRÓLOWA LETNICH RABAT

 

Ostróżki to znane i niezwykle cenione byliny zarówno ze względu na łatwość uprawy, walory estetyczne oraz mrozoodporność. Z początkiem lata możemy delektować się i podziwiać charakterystyczne strzeliste kwiatostany w różnych kolorach (białe, różowe, niebieskie, fioletowe), które potrafią osiągać nawet 2 metry wysokości. To prawdziwe królowe letnich rabat!

 

Odmiana 'Dark Blue White Bee' zadziwia niezwykle barwnymi kwiatostanami w fioletowo-niebieskim kolorze z białym środkiem, które zdobią roślinę od czerwca do lipca (po pierwszym kwitnieniu zaleca się przycięcie rośliny na wysokości 10 cm dzięki czemu jesienią zakwitnie ponownie) W szczycie sezonu osiąga 60 - 90 cm wysokości dlatego też idealnie pasuje na rabaty oraz do ogrodów naturalistycznych. Doskonale komponuje się z jeżówkamifloksami czy szałwiami.  Kwiaty nadają się do cięcia - dzięki nim można tworzyć wspaniałe kolorowe bukiety.

 

Ostróżki najlepiej czują się na stanowiskach słonecznych i półcienistych. Gleba powinna być przepuszczalna i żyzna. Podczas sadzenia warto dodać kompostu lub ziemi do kwiatów kwitnących. Należy unikać miejsc z nadmierną ilośćią wilgoci ponieważ ostróżki jej nie tolerują.
 

 

Sadzonki ostróżki Dark Blue White Bee oferujemy w pojemniku 2 litrowym.
Na poniższym zdjęciu przestawiamy przykładową oferowaną sadzonkę.

 


 

Główne zalety ostróżki ogrodowej 'Dark Blue White Bee':
  Kwitnie przez całe lato oraz jesienią
  Oryginalne fioletowo-niebieskie kwiaty z białym środkiem
  Roślina bezproblemowa, całkowicie mrozoodporna
  Idealnie komponuje się z jeżówkamifloksami czy szałwiami.
Podstawowe informacje:
           
  fioletowo-niebieskie
z białym środkiem
VI - VII/VIII - IX 60 - 90 cm słońce, półcień 2 l