Nie masz pomysłu na świąteczny prezent? Podaruj kupon na zakup roślin w naszym sklepie. Wybierz odpowiednią kwotę (50 zł, 100 zł, 200 zł), opłać, a kupon, który możesz wydrukować prześlemy Ci na adres mailowy. Bony ważne są ponad rok tj. do 31 grudnia 2019 r. Gwarantujemy szybką wysyłkę i 100% zadowolenia.Palecznik chiński

Decaisnea fargesii

Ilość:
24,90 PLN
22,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

OGRODOWY DIAMENT

 

Palecznik chiński to prawdziwa gratka dla miłośników nietuzinkowych i rzadko spotykanych roślin dostępnych w naszym kraju. Ten chiński krzew charakteryzuje się luźnym, rozłożystym pokrojem i osiąga docelowo około 3 metrów wysokości. Posiada duże pierzaste liście, które bardzo ładnie współgrają z dzwonkowatymi, zielono-żółtymi kwiatostanami zebranymi w wiechowate grona.
 
Największa dekoracja palecznika pojawia się we wrześniu i październiku, czyli bardzo dekoracyjne, metaliczno-niebieskie owoce kszatłtem przypominające owoce fasoli. Te mięsiste, kiełbaskowate torebki osiągają do 15 cm. Są jak najbardziej jadalne, jednakże nie mają wyraźnego smaku.
 
Roślina wymaga żyznej, przepuszczalnej i umiarkowanie wilgotnej gleby, oraz słonecznego lub półcienistego stanowiska. Młode egzemplarze zaleca się okrywać na zimę. Jako, że jest to gatunek kolekcjonerski należy wybrać dla niego jak najbardziej wyeksponowane miejsce w naszym ogrodzie. 

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 2 litrowym. 
Na poniższym zdjęciu przykładowa oferowana przez nas sadzonka.

 


 

Główne zalety palecznika:
  Niespotykane owoce
  Żółto-zielone kwiatostany
  Idealny na najbardziej reprezentacyjne miejsca ogrodu
  Kolekcjonerski okaz
Podstawowe informacje:
           
  zielono-
żółty
VI - VII

do 3 m

słońce, półcień 2 l