Już jest! Oferta na sezon 2018 jest już gotowa. Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych z terminem rezlizacji na wiosnę.Palecznik chiński

Decaisnea fargesii

Ilość:
24,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

OGRODOWY DIAMENT

 

Palecznik chiński to prawdziwa gratka dla miłośników nietuzinkowych i rzadko spotykanych roślin dostępnych w naszym kraju. Ten chiński krzew charakteryzuje się luźnym, rozłożystym pokrojem i osiąga docelowo około 3 metrów wysokości. Posiada duże pierzaste liście, które bardzo ładnie współgrają z dzwonkowatymi, zielono-żółtymi kwiatostanami zebranymi w wiechowate grona.
 
Największa dekoracja palecznika pojawia się we wrześniu i październiku, czyli bardzo dekoracyjne, metaliczno-niebieskie owoce kszatłtem przypominające owoce fasoli. Te mięsiste, kiełbaskowate torebki osiągają do 15 cm. Są jak najbardziej jadalne, jednakże nie mają wyraźnego smaku.
 
Roślina wymaga żyznej, przepuszczalnej i umiarkowanie wilgotnej gleby, oraz słonecznego lub półcienistego stanowiska. Młode egzemplarze zaleca się okrywać na zimę. Jako, że jest to gatunek kolekcjonerski należy wybrać dla niego jak najbardziej wyeksponowane miejsce w naszym ogrodzie. 

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 2 litrowym.

 

Główne zalety palecznika:
  Niespotykane owoce
  Żółto-zielone kwiatostany
  Idealny na najbardziej reprezentacyjne miejsca ogrodu
  Kolekcjonerski okaz
Podstawowe informacje:
           
  zielono-
żółty
VI - VII

do 3 m

słońce, półcień 2 l