Wszystkie zamówienia są wysyłane obecnie w terminie do 5 dni roboczych

O-S

Pęcherznica kalinolistna 'Amber Jubilee'
Physocarpus opulifolius

Status: Dostępny
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
22,90 PLN
Ilość

'Amber Jubilee' to ciekawa odmiana pęcherznicy charakteryzująca się ciepłą paletą barw. Pędy ciemnoczerwone, często wygięte, starsze czerwonobrązowe z paskami łuszczącej się kory. Liście wielobarwne – młode przyrosty w tonacjach żółci, pomarańczu czy czerwieni, starsze zaś żółtawo zielone. Jesienią pięknie przebarwiają się na czerwono. Krzew dorasta do 2 m wysokości i 1,5 m szerokości. Pod koniec czerwca, na początku lipca pojawiają się  kwiaty – białe, zebrane w półkoliste kwiatostany. Pięknie kontrastują z listowiem. Po kwitnieniu krzew zdobią czerwone owoce.

Jak uprawiać pęcherznicę

Jest to roślina bardzo łatwa w uprawie, nie ma specjalnych wymagań glebowych, może rosnąć w słońcu jak i w cieniu. Jednak kolor liści może różnić się od stanowiska - im więcej słońca tym kolor liści jest bardziej intensywny. W miejscach zacienionych liście będą przybierać zielonkawego koloru. Jest odporna na suszę, mrozy, ciężkie miejskie warunki, dobrze znosi cięcie, które jest zalecane w celu zagęszczenia rośliny.

Gdzie sadzić pęcherznicę

Idealnie nadaje się do sadzenia jako soliter i na formowane i nieformowane żywopłoty.  Ze względu na dużą odporność na suszę i zanieczyszczenia powietrza może być zastosowany nie tylko w przydomowych ogrodach ale i parkach, zieleni miejskiej. Polecana do tworzenia kolorowych kompozycji z innymi krzewamioraz bylinami.

Sadzonki pęcherznicy 'Amber Jubilee' oferujemy w pojemniku 2 litrowym.

 

Główne zalety pęcherznicy 'Amber Jubilee':
Barwny akcent w ogrodzie
Odporna i łatwa w uprawie
Wielobarwna, przebarwiająca się
Szerokie zastosowanie
Podstawowe informacje:
biały VI - VII do 2 m słońce, półcień 2l

Podstawowe cechy
Kolor kwiatów:biały
Przeznaczenie:do pojemników| na rabaty| na żywopłoty
Termin kwitnienia:lato
Stanowisko:słońce| słońce lub półcień

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz