Pęcherznica kalinolistna 'Chameleon'

Physocarpus opulifolius

Ilość:
19,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T8
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

FANTASTYCZNY KONTRAST

 

Pęcherznica 'Chameleon' to szybkorosnący, niewysoki krzew liściasty osiągający 1,5m wysokości przy podobnej szerokości o zaokrąglonym pokroju i wyprostowanych głównych pędach. Główną ozdobę stanowią liście, zielone z żółtą obwódka, jesienią pięknie przebarwiają się na czerwono, przy czym obwódka nie zmienia koloru. Całość tworzy efektowny kontrast. Pod koniec czerwca, na początku lipca pojawiają się kwiaty zebrane w baldachowate kwiatostany o średnicy 4-5cm.. Po kwitnieniu krzew zdobią czerwone owoce zebrane w grona.

Jest to roślina bardzo łatwa w uprawie, z którą poradzą sobie nawet początkujący amatorzy ogrodów. Nie ma specjalnych wymagań glebowych, może rosnąć w słońcu, jak i w cieniu, przy czym najlepiej wybarwia się na stanowisku słonecznym. Jest całkowicie odporna na mróz.

 
Roślina polecana do nasadzeń pojedynczych i grupowych, na żywopłoty jak również szpalery. Ze względu na dużą odporność na mróz, susze i zanieczyszczenia powietrza, może być zastosowany nie tylko w przydomowych ogrodach, ale i parkach. Polecana do tworzenia kolorowych kompozycji z innymi krzewami oraz bylinami.

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 2 litrowym.
Poniżej zdjęcie przykładowej oferowanej przez nas sadzonki.


 

Główne zalety pęcherznicy kalinolistnej 'Chameleon':
  Mrozoodporna, łatwa w uprawie
  Ozdobna z liści
  Barwny akcent kolorystyczny
  Szybki i bujny wzrost
Podstawowe informacje:
           
  biały VI - VII do 2 m słońce, półcień 2l