Supertunia Vista ponownie dostępna! Kupuj duże i dorodne sadzonki z dostawą do domu. Wybieraj spośród 6 odmian. Zobacz aktualną ofertę
Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

Produkt wyprzedany
O-S

Pęcherznica kalinolistna 'Lady in Red' ('Tuilad') | Physocarpus opulifolius

Status: wyprzedany - powiadom mnie gdy roślina będzie dostępna
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
21,90 PLN
Ilość

Przepiękna odmiana pęcherznicy dorastająca do 1-2 m wysokości i podobnej szerokości o gęstym, zwartym pokroju. Wyróżnia się kolorem liści – młode czerwone, starsze purpurowo-czerwone, w miejscach mniej słonecznych zielono-purpurowe. Trójklapowe, grubo ząbkowane, pofałdowane z połyskiem. Jesienią przebarwiają się na brązowo-czerwono. Kwitnie obficie na przełomie czerwca i lipca jasno-różowymi kwiatami, zebranymi w kuliste baldachy, które pięknie odcinają się od ciemnych liści. Czerwone, pęcherzykowate owoce pojawiają się w sierpniu.


Nadaje się do nasadzeń pojedynczych, tworzy piękny akcent kolorystyczny - jak i na swobodne czy strzyżone żywopłoty, szpalery, do tworzenia kontrastowych kompozycji z innymi pęcherznicami, krzewami lub bylinami, na rabaty czy do pojemników.

Jest to bardzo tolerancyjna roślina. Wytrzymała na suszę, mróz, zanieczyszczenia powietrza i gleby. Może rosnąć na każdej glebie i stanowisku, ale w miejscach cienistych gorzej się wybarwia.

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 2 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu wygląd przykładowej oferowanej sadzonki.


 

Główne zalety pęcherznicy kalinolistnej 'Lady In Red':
Niezwykle dekoracyjne liście, kwiaty, atrakcyjny pokrój
Ładny akcent kolorystyczny
Morozoodporna, niewymagająca
Podstawowe informacje:
jasno-
różowy
VI - VII 1 - 2 m słońce, półcień 2l

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz