Szanowni klienci, inforumejmy, iż z dniem 7.12.2022 zakończyliśmy wysyłkę roślin na sezon 2022 roku. Przez cały okres zimowy można składać zamówienia, które zostaną zrealizowane na wiosnę.Pęcherznica kalinolistna 'Little Devil' ('Donna May')

Physocarpus opulifolius

Ilość:
24,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T8
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

GORĄCA NOWOŚĆ - MAŁY DIABEŁEK!


Pęcherznice o ciemnych liściach są dostępne na rynku od wielu lat. Mamy przyjemność zaoferować Państwu absolutnie nową, pierwszą na polskim rynku pęcherznicę ciemnolistą o bardzo zwartym karłowym pokroju.

'Little Devil' to odmiana wyróżniająca się sztywnymi wyprostowanymi dość gęstymi pędami. Kolor liści może różnić się od stanowiska - im więcej słońca tym kolor liści jest ciemniejszy. W miejscach zacienionych liście będą przybierać zielonkawego koloru.

W czerwcu na krzewie pojawiają się liczne okrągłe kwiatostany zebrane w baldachy delikatnie muśnięte różem. Kolejną ozdobą są czerwone owoce zdobiące roślinę jesienią.


Odmiana prawie niedostępna w centrach ogrodniczych, w pełni mrozoodporna i łatwa w uprawie. Toleruje suszę. Polecana na stanowiska słoneczne jako tło dla niewysokich bylin.

 

Sadzonki pęcherznicy Little Devil oferujemy w pojemniku 2 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu przykładowa oferowana roślina.

 

Główne zalety pęcherznicy 'Little Devil':
  Karłowy pokrój i niewielkie rozmiary
  Biało-różowe kwiaty zebrane w baldachy
  Nowość, odmiana trudna do zdobycia
Podstawowe informacje:
           
  biało-
różowy
VI - VII do 1 m słońce, półcień 2l