Szanowni klienci, inforumejmy, iż z dniem 7.12.2022 zakończyliśmy wysyłkę roślin na sezon 2022 roku. Przez cały okres zimowy można składać zamówienia, które zostaną zrealizowane na wiosnę.Pęcherznica kalinolistna 'Red Baron' (pojemnik 2 litrowy)

Physocarpus opulifolius

Ilość:
19,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T8
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.20 kg

'Red Baron' to szybko-rosnący, rozłożysty krzew, o wyprostowanych pędach, osiągający wysokość ok 2 m. Jego ozdobą przede wszystkim są liście - ciemnopurpurowe, przypominające kształtem liście kaliny koralowej, młode są koloru miedzianego.  Pod koniec czerwca, na początku lipca pojawiają się  kwiaty – białe, delikatnie muśnięte różem, zebrane w półkoliste kwiatostany. Pięknie kontrastują z ciemnymi liśćmi. Po kwitnieniu krzew zdobią czerwone owoce zebrane w grona.


Jest to roślina bardzo łatwa w uprawie, nie ma specjalnych wymagań glebowych, może rosnąć w słońcu jak i w cieniu. Jednak kolor liści może różnić się od stanowiska - im więcej słońca tym kolor liści jest ciemniejszy. W miejscach zacienionych liście będą przybierać zielonkawego koloru.

 

Idealnie nadaje się do sadzenia jako soliter i na formowane i nieformowane żywopłoty. Ze względu na dużą odporność na suszę i zanieczyszczenia powietrza może być zastosowany nie tylko w przydomowych ogrodach ale i parkach, zieleni miejskiej. Polecana do tworzenia kolorowych kompozycji z innymi krzewami oraz bylinami.

 

Sadzonki pęcherznicy Red Baron oferujemy w pojemniku 2 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu wygląd przykładowej oferowanej sadzonki.

 

Główne zalety pęcherznicy kalinolistnej 'Red Baron':
  Barwny akcent w ogrodzie
  Biało-różowe kwiatostany
  Morozoodporna, łatwa w uprawie
  Doskonała na rabaty oraz jako soliter
Podstawowe informacje:
           
  białe VI - VII do 2 m słońce, półcień 2l