Pęcherznica kalinolistna 'Summer Wine

Physocarpus opulifolius

Ilość:
17,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T8
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
3.00 kg

'Summer WIne' to ciekawa odmiana pęcherznicy o liściach w kolorze... czerwonego wina. Jesienią ich zabarwienie przechodzi w czerwonobrązowe stanowiąc ciekawe tło dla niższych bylin i krzewów.
 

Szczególnie okazale prezentuje się w czerwcu oraz lipcu kiedy to na tle ciemnych liści ukazują się kremowo-białe kwiaty o średnicy 5 cm. Zapewniają one doskonały kontrast podkreślający wspaniałe barwy tej rośliny. Co ciekawe oferowana odmiana jest atrakcyjna również zimą  gdyż na starszych gałęziach widać ciekawie złuszczającą się korę, odsłaniającą kilka warstw w kolorach czerwieni do jasnego brązu. 


Jest to roślina bardzo łatwa w uprawie, nie ma specjalnych wymagań glebowych, może rosnąć w słońcu jak i w cieniu. Jednak kolor liści może różnić się od stanowiska - im więcej słońca tym kolor liści jest ciemniejszy. W miejscach zacienionych liście będą przybierać zielonkawego koloru. Idealnie nadaje się do sadzenia jako soliter i na formowane i nieformowane żywopłoty. Ze względu na dużą odporność na suszę i zanieczyszczenia powietrza może być zastosowany nie tylko w przydomowych ogrodach ale i parkach, zieleni miejskiej. Polecana do tworzenia kolorowych kompozycji z innymi krzewami oraz bylinami.

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 3 litrowym.
Poniżej zdjęcie przykładowej oferowanej przez nas sadzonki.


 

Główne zalety pęcherznicy kalinolistnej 'Sumer Wine':
  Ciekawa odmiana o liściach w kolorze czerwonego wina
  Białe kwiatostany uroczo kontrastują z ciemnymi liśćmi
  Morozoodporna, łatwa w uprawie
  Doskonała na rabaty oraz jako soliter
Podstawowe informacje:
           
  biały VI - VII do 2 m słońce, półcień 3l