Dziękujemy wszystkim Klientom za sezon 2019, wysyłki zamówień są wstrzymane na okres zimy. Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych, które będziemy wysyłać wiosną.Pęcherznica kalinolistna 'Zdechovice'

Physocarpus opulifolius

Ilość:
17,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T8
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

OGRODOWY KAMELEON

 

'Zdechovice' to intrygująca odmiana przepięknych lekko pofalowanych liściach zmieniających kolory kilka razy w ciągu roku! Pierwsze wiosenne liście są pomarańczowo-czerwone i wraz z trwającym sezonem przebarwiają się na czerwono-purpurowo. Natomiast jesienią możemy ją podziwiać je czerwono-brązowym zestawieniu. Dopełnieniem całości kompozycji są kremowe kwiaty (o średnicy 5-8 cm), które zdobią pęcherznicę w czerwcu oraz lipcu. Na tle ciemnych liści przezentują się wspaniale :)


Jest to roślina bardzo łatwa w uprawie, nie ma specjalnych wymagań glebowych, może rosnąć w słońcu jak i w cieniu. Jednak kolor liści może różnić się od stanowiska - im więcej słońca tym kolor liści jest ciemniejszy. W miejscach zacienionych liście będą przybierać zielonkawego koloru.

 

Dorasta do 2 m wysokości, ma sztywne i wyprostowane pędy. Idealnie nadaje się do sadzenia jako soliter czy na formowane i nieformowane żywopłoty. Ze względu na dużą odporność na suszę i zanieczyszczenia powietrza może być zastosowany nie tylko w przydomowych ogrodach ale i parkach, zieleni miejskiej. Polecana do tworzenia kolorowych kompozycji z innymi krzewami oraz bylinami.

 

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 2 litrowym.
Poniżej zdjęcie przykładowej oferowanej przez nas sadzonki.


 

Główne zalety pęcherznicy kalinolistnej 'Zdechovice':
  Ogrodowy kameleon - liście przebarwiają się kilka razy w ciągu sezonu
  Morozoodporna, łatwa w uprawie
  W VI i VII białe kwiaty uroczo prezentują się na tle ciemnych liści
  Doskonała na rabaty oraz jako soliter
Podstawowe informacje:
           
  biały VI - VII do 2 m słońce, półcień 2l