Pelargonia cytrynowa

Pelargonium x species 'Lemon'

Ilość:
8,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
GZ4
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
0.80 kg

NOWOŚĆ! Pelargonia o cytrynowym aromacie.
STOP KOMAROM!


Pelargonii nie trzeba nikomu przedstawiać. Jej walory zostały docenione przez rzesze miłośników roślin balkonowych. Dziś przedstawiamy zupełnie nowę przedstawicielkę pelargonii, której ozdobą są nie tylko kwiaty, lecz także pachnące liście.

Oferowana odmiana odznacza się bardzo mocno powcinanymi liśćmi, które pokryte są gruczołkowatymi włoskami wydzialającymi bardzo przyjemny cytrynowy aromat. Jest on szczególnie intensywny, gdy listki potrzemy ręką.

Pelargonia cytrynowa kwitnie nieco mniej obficie niż inne gatunki. Kwiaty są jednak bardzo ładne - lilaróżowe z ciemnoróżowymi pręgami wzdłuż płatków.

Posadź ją do skrzynki balkonowej, stojącego pojemnika lub wiszącego kosza, najlepiej przy wejściu na balkon lub taras, wtedy będziesz rozkoszować się orzeźwiającym cytrusowym aromatem ilekroć przejdziesz obok rośliny. AROMAT LIŚCI ODSTRASZA KOMARY!

Jak każda pelargonia, najlepiej czuje się w miejscach nasłonecznionych. Jest tolerancyjna co do gleby. Jest odporna na wiatr i deszcz. Zimą najepiej przechować ją w pomieszczeniu o dodatniej temperaturze z dostępem światła np. garażu czy klatce schodowej.
 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku w doniczce o pojemności 0,5 l.
Na ostatnim zdjęciu przykładowa oferowana przez nas sadzonka.

 

Główne zalety pelargonii cytrynowej:
  Piękny cytrynowy zapach liści
  Jasnoróżowe kwiaty z ciemnoróżowymi pręgami
  Roślina niekłopotliwa, poradzą sobie z nią nawet początkujący ogrodnicy
  Aromat liści odstrasza komary
Podstawowe informacje:
           
  jasnoróżowy z
pręgami
wiosna - jesień 50 cm słońce, półcień 0,5l