Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych. Zachęcamy do bezpłatnej rezerwacji roślin, które będziemy wysyłać od początku marca. Sprawdź szczegóły.Perowskia łobodolistna 'Blue Steel'

Perovskia atriplicifolia

Ilość:
16,50 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T7
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.80 kg

LAZUROWE KŁOSY

 

Perowskia to bardzo oryginalny i atrakcyjny krzewy o zwartym, skierowanym ku górze pokroju. Niesamowitą zaletą odmiany są małe, wąskie liście w srebrzystym kolorze, które przepięknie pachną! Bardzo dekoracyjne są również zebrane w długie kwiatostany, drobne kłosy w niebiesko-fioletowym odcieniu, które zdobią roślinę od lipca do września. 

 

"Blue Steel" dorasta do 80 cm wysokości przy około 60 cm szerokości. Preferuje miejsca słoneczne lub półcieniste oraz suche podłoża o odczynie zasadowym. Jest krzewem dośc delikatnym, dlatego na zimę należy go zabezpieczyć. Często przemarza cała część nadziemna, natomiast roślina wypuszcza nowe przyrosty od korzenia.

 

Perowskia ze względu na ciekawe srebrno-niebieskie zabarwienie będzie idealnym kompanem dla lawendy, bylicy czy szałwii. Posadzona na słonecznej rabacie będzie cudownym, stalowym akcentem.

 

Sadzonki perovskii Blue Steel ładną roślinę w pojemniku 2 litrowym.
 

Główne zalety perowski 'Blue Steel':
  Wyjątkowo aromatyczny zapach liści
  Piękna, intensywna barwa kwiatów
  Roślina rzadko  spotykana
Podstawowe informacje:
           
  niebieski VII - X do 80 cm słońce, półcień

2 l