Czas realizacji zamówień wynosi obecnie około maksymalnie 3 dni robocze! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. Perowskia łobodolistna 'Lacey Blue'

Perovskia atriplicifolia

Dostępne:
Dostępny od czerwca
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

LETNIA LAWENDA

 

Perowskia łobodolistna to niezwykle oryginalny i rzadko spotykany krzew o wąskich omszonych liściach w srebrnym kolorze. Zadziwia wspaniałymi niebieskimi kwiatami oraz zapachem wydzielanym przez liście.

 

'Lacey Blue' to nowa odmiana, która w odróżnieniu od klasycznej perowski cechuje się kompaktowym wzrostem (osiąga jedynie 50-60 cm wysokości). W okresie od lipca do października jest niezwykle efektowna gdzyż wytwarza całą masę lawendowych kłosów, które uroczo wypełniają rabaty, skalniaki czy donice. Jej zwarta forma, piękny zapach liści oraz liczne lawendowe wiechy czynią ją niezwykle cenną pozycją w przydomowym ogrodzie.

 

Roślina ta preferuje stanowiska o pełnym nasłonecznieniu oraz wymaga umiarkowanie wilgotnego podłoża.  Kwiaty nadają się do cięcia lub zasuszania. Wiosną należy przyciąć krzew na wysokośc około 15 cm.

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 2 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu wygląd przykładowej oferowanej rośliny

 

Główne zalety perowski 'Lacey Blue':
  Piękne niebieskie kwiatostany długo utrzymują się na roślinie
  Pędy i kwiaty przypominają wyglądem lawendę
  Krzew przyciąga motyle!
Podstawowe informacje:
           
  niebieski VIII - IX 50 - 70 m słońce

2l