Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych. Zachęcamy do bezpłatnej rezerwacji roślin, które będziemy wysyłać od początku marca. Sprawdź szczegóły.Pieris japoński 'Debutante'

Pieris japonica

Ilość:
25,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T9
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

NAGRODZONA ODMIANA

 

Pieris japoński to niezwykle ozdobny zimozielony, krzew pochodzący z Japonii. Dorosłe egzemplarze osiągają 60 cm wysokości i mają zwarty, kulisty pokrój.

Odmiana 'Debutante' zachwyca całą masą śnieżnobiałych dzwoneczkowatych kwiatów zebranych w wiechowate kwiatostany, które zdobią roślinę w kwietniu i maju. Całość tworzy niezwykle oryginalną kompozycję kwiatów i liści. Potwierdzeniem dużej wartości dekoracyjnej rośliny było nadanie w 1993 roku odmianie Debutante nagrody AGM, przyznawanej przez brytyjskie Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze (RHS).

Jest to roślina która bardzo dobrze czuje się w otoczeniu hortensjirododendronów, kiścieni, gaultheri czy modrzewnic. Preferuje glebę lekko kwaśną i próchniczną. Wybierając dla niej miejsce w ogrodzie należy szukać stanowisk osłoniętych, słonecznych lub półcienistych. Warto sadzić ją w okolicach  wyższych iglaków, altanek czy ścian domów. Rekomendujemy okrywanie rośliny na zimę.

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 2 litrowym.

 

Główne zalety pierisa 'Debutante' :
  Okazałe śnieżnobiałe kwiatostany zdobiące roślinę w IV i V
  Świetnie wygląda w kompozycji z rododendronami i hortensjami
  Odmiana nagrodzona przez brytyjskie Królewskie Tow. Ogrodnicze
  Niezwyke oryginalny i cenny okaz
Podstawowe informacje:
           
  biały IV - V do 60 cm słońce, półcień 2 l

 

Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy