Supertunia Vista ponownie dostępna! Kupuj duże i dorodne sadzonki z dostawą do domu. Wybieraj spośród 6 odmian. Zobacz aktualną ofertę
Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

Pnącza

Wyświetlono: 1 – 18 z 49 wyników

Pnącza różnych gatunków – sklep ogrodniczy Florini.pl

Pnącza to wyjątkowy sposób na ożywienie ogrodu i stworzenie własnego zielonego zakątka. Nawet w niewielkim ogrodzie można dzięki nim wyczarować piękne, tętniące życiem miejsce, który stanie się idealnym miejscem wypoczynku – bez względu na to, czy nasz ogródek znajduje się na wsi, czy w samym centrum miasta. Pnącza mają wiotkie łodygi, które potrzebują podpory – i to jest ich ogromna zaleta, dzięki której możemy dowolnie kształtować roślinę, uzyskując niesamowite efekty. Jedno jest pewne – ogrodnicy, którzy tworzą kompozycje z wykorzystaniem tych roślin, mogą spodziewać się wspaniałych rezultatów, a ich ogrody przyciągają wzrok przechodniów i stają się powodem do dumy oraz wymarzonym miejscem do relaksu. W naszym internetowym sklepie ogrodniczym Florini.pl znajdą Państwo różne gatunki pnączy, w tym pnącza kwitnące wieloletnie. Zapraszamy do obejrzenia naszych roślin i wyboru tych, które najlepiej sprawdzą się w Państwa ogrodach.

Pnącza kwitnące wieloletnie w ogrodzie – ozdoba i osłona

Pnącza kwitnące (i nie tylko) mogą spełniać w ogrodzie różne funkcje. Posadzone obok płotu, będą wspinać się na niego, tworząc zielony ekran, który odgrodzi ogród i zwiększy prywatność, a równocześnie zajmie dużo mniej miejsca niż posadzone wzdłuż płotu krzewy czy iglaki. Jeśli umieścimy je przy ścianie i zapewnimy im podpory, będą stopniowo zakrywać ścianę budynku, co prezentuje się niezwykle efektownie (zwłaszcza gdy wybieramy pnącza kwitnące, np. powojnik), a przy okazji może ukryć np. nieestetyczną ścianę budynku gospodarczego lub zazielenić okolicę, gdy pnącza wspinają się po domu. Warto wiedzieć, że odpowiednio dobrane pnącza na dom mają wiele zalet: chronią elewację przed warunkami atmosferycznymi, zapewniają chłód latem i osłonę przed deszczem, poprawiają jakość powietrza, a ich korzenie osuszają grunt w pobliżu fundamentów. Ponieważ pnącza rozrastają się w pionie, idealnie nadają się do małych ogrodów. Wykorzystując kratki dla roślin, możemy za pomocą pnączy wydzielać w ogrodzie strefy, np. odgradzając miejsce na grilla naturalnym zielonym ekranem.

Jakie pnącza kwitnące do ogrodu będą najlepsze?

Wybierając pnącza kwitnące do ogrodu, warto zastanowić się, czy szukamy roślin jednorocznych (np. tunbergia), czy interesują nas pnącza kwitnące wieloletnie. To właśnie te drugie umożliwiają nam stworzenie zielonych ekranów i efektownych osłon. Przed wyborem upewnijmy się, że dany gatunek pasuje do stanowiska pod względem potrzeb (gleba, stopień nasłonecznienia). Polecane pnącza kwitnące wieloletnie do polskich ogrodów to np. milin amerykański, powojnik, hortensja pnąca, wiciokrzew, akebia, glicynia.

Ciekawym wyborem jest winobluszcz, który co prawda nie kwitnie tak efektownie jak powyższe gatunki, jednak jesienią zmienia kolor liści na intensywnie czerwony. Ten gatunek jest dobrym wyborem, jeśli szukamy pnączy na dom i inne budynki, tym bardziej że nie potrzebuje żadnych podpór do wspinania się po ścianie.

Sadzonki ozdobnych pnączy ogrodowych

Pnącza są wyjątkowo efektownymi roślinami pięknie prezentującymi się w ogrodzie. Wiele oferowanych przez nasz sklep sadzonek doskonale sprawdzi się jako ozdoba ogrodzeń i pergoli. Pnącza kwitnące wieloletnie idealnie nadadzą się również do sadzenia przy tarasach, a nawet na loggiach i balkonach. Należy jednak wcześniej zapoznać się z charakterystyką roślin i dobrać ich rodzaj do stanowiska. Dzięki temu możemy uzyskać wspaniały efekt przy stosunkowo niewielkim nakładzie pracy. Z wieloma pnączami poradzą sobie nawet osoby początkujące, a pnącza kwitnące porastające ogrodzenia lub budynki nie tylko wyglądają zjawiskowo i przyciągają spojrzenia, ale również stanowią prawdziwą oazę dla ptaków i owadów, a niektóre gatunki pomagają chronić elewację i zapewniają osłonę ścian przed słońcem! Zadbaj o wyróżnienie swojego ogrodu i domu, sadząc wyjątkowe pnącza kwitnące wieloletnie

Rzadkie sadzonki pnączy do ogrodów

Wyjątkowe rośliny to najlepszy sposób na ożywienie i wyróżnienie swojego ogrodu. Rzadkie odmiany to zazwyczaj rośliny o unikalnych pokrojach. W naszym sklepie wybrać można sadzonki pnącza idealnie dopasowanego do niepowtarzalnych projektów przestrzeni. Oferujemy również popularniejsze rośliny do każdego typu ogrodu. Wszystkie rośliny odpowiednio zabezpieczamy przed wysyłką, dzięki czemu nie ulegną zniszczeniu. Nasze pnącza kwitnące wieloletnie i inne rośliny to zdrowe sadzonki, gotowe do bujnego wzrostu w Państwa ogrodzie. Duży wybór gatunków pnączy pozwala na stworzenie efektownej kompozycji lub wyszukiwanie mniej znanych perełek, dzięki którym ogród stanie się jedyną w swoim rodzaju oazą zieleni.

Pnącza kwitnące i inne – rośliny do Twojego ogrodu we Florini.pl

Które pnącza mogą stać się ozdobą Państwa ogrodów? Efektowna glicynia, która trafia do najbardziej ekskluzywnych ogrodów i zachwyca fioletowymi kwiatami? Powojnik, idealny do zacienienia tarasu lub altanki? A może winobluszcz, który stworzy zielony płaszcz ochronny na ścianie domu, a jesienią zachwyci intensywnie czerwoną barwą liści? Pnącza to wyjątkowy wybór do ogrodów: nawet w niewielkim zakątku stworzą wrażenie bliskości natury, dadzą schronienie ptakom i owadom, zapewnią prywatność, osłaniając ogród lub jego wybrane miejsca, ukryją nieestetyczne zakątki ogrodu, a ich niezwykły wygląd będzie zapadał w pamięć i stanie się dumą ogrodnika. Zapraszamy do wyboru sadzonek pnączy z naszego sklepu internetowego Florini.pl. Pnącza kwitnące wieloletnie i nie tylko wysyłamy w odpowiednio zabezpieczonych przesyłkach, wprost do Państwa domów.