Wszystkie zamówienia są wysyłane obecnie w terminie do 5 dni roboczych

Hortensje pnące

Wyświetlono: 1 – 2 z 2 wyników

Hortensje pnące – sposób uprawy i odmiany

Każdy z nas z pewnością zna gatunek, jakim są hortensje. Choć zazwyczaj kojarzę się one z bogato kwitnącymi krzewami, to mają również inne ciekawe odmiany, które doskonale sprawdzą się do obsadzenia mocnych pergoli, a także pni wysokich drzew i budynków. Hortensje pnące to unikalne rośliny, które doskonale radzą sobie w naszym klimacie i wykazują dużą mrozoodporność. Na zimie roślina traci liście, jednak jesienią przebarwiają się one na kolor złoty. Sprawdź, jakie hortensje pnące oferuje nasz sklep! Posiadamy różne odmiany.

Sposób na zadbane hortensje pnące

Hortensje pnące to rośliny, które lubią cieniste stanowiska. Najlepiej rosną na zakwaszonej glebie, choć poradzą sobie również na mniej urodzajnych stanowiskach. To idealne roślina dla osób, którym zależy na silnym i efektownym wzroście. W przypadku hortensji już w drugim roku po posadzeniu można obserwować u niej duże i sielne przyrosty. Może być sadzona przy murach, ogrodzeniach, a także przy pergolach, jednak świetnie sprawdzi się również jako roślina okrywowa. Idealnie nadaje się do obsadzenia trudnych stanowisk, gdzie inne rośliny nie są w stanie wytrzymać. Hortensje pnącą możemy przycinać według uznania, korygując jej rozrost. Najlepiej robić to w okresie wiosennym, po zakończonych przymrozkach.

Rozmnażanie hortensji pnących

Jej rozmnażanie jest bardzo łatwe, ponieważ wystarczy tylko skorzystać z nowych pędów, które wytwarzają korzenie. Taki pęd można lekko przykopać ziemią, lub położyć na podłożu a bezproblemu ukorzeni się samoistnie. Pędy korzeniowe można również odciąć i umieścić na kilka dni w wodzie, żeby miały czas na rozwój mocniejszego systemu korzeniowego. Jeśli masz cienisty ogród, to hortensje pnące będą roślinami stworzonymi dla Ciebie! Dodatkowo nie musisz martwić się o dostępność produktu, bo w naszym sklepie od ręki otrzymasz dorodne sadzonki tego ciekawego pnącza.

Różne odmiany hortensji pnących

Hortensje pnące to rośliny, które sprawdzą się w trudnych i cienistych warunkach. Stanowiska dla nich powinny być osłonięte od wiatru i bezpośredniego wpływu promieni słonecznych. Obecnie w naszym sklepie dostępne są:


Każda z tych roślin to świetny pomysł na obsadzenie małoefektownych ogrodzeń, a także murów domków gospodarczych. Połączenie tych dwóch odmian może być ciekawym zestawienie, które urozmaici florę każdego ogrodu. Decydując się na hortensje pnące, należy pamiętać o systematycznym podlewaniu, które zapewni młodym sadzonkom optymalne warunki do rozwoju i wzrostu. Nie czekaj i już teraz wybierz miejsce dla hortensji pnących oferowanych przez nasz sklep internetowy. Oprócz tych roślin w asortymencie posiadamy również inne sadzonki roślin, które będą idealne na zacienione stanowiska.