Witaj wiosno! 4 marca rozpoczynamy wysyłki, wszystkie zamówienia są wysyłane obecnie do 3 dni roboczych oprócz roślin balkonowych, które będą wysyłane od połowy kwietnia.

Miliny

Wyświetlono: 1 – 5 z 5 wyników

Milin – sadzonki, sposób na ich uprawę i sianie

Jednym z silnej rosnących pnączy jest milim, który znakomicie nadaje się do obsadzenia nieestetycznych murów i słupów. W naszym klimacie osiąga około 10 metrów wysokości i podczas kwitnienia wytwarza atrakcyjne, kolorowe kwiaty, które stanowią jego główną ozdobę. Zaletą tej rośliny jest bardzo szybki wzrost, jeśli będzie miała zapewnione odpowiednie stanowisko. Poznaj ofertę naszego sklepu, w której znajdują się różne odmiany milinów.

Odpowiednie warunki dla milin

Milin to pnącze, które najlepiej czuje się na ciepłych i słonecznych stanowiskach i jest rośliną mrozoodporną, więc idealnie nadaje się do obsadzeń w naszych polskich ogrodach. Choć to bardzo wytrzymała roślina, to nie lubi wiatru, dlatego wybrane stanowisko powinno być ciepłe i osłonięte. Gleba do uprawy tej rośliny powinna być żyzna i bogata w składniki mineralne. Milin poradzi sobie również w mniej urodzajnych glebach, jednak warto pamiętać o jego nawożeniu od wiosny aż do końca lata. Wybierając stanowisko dla tej rośliny, należy wziąć pod uwagę, że jest on mocno ekspansywny i mniejsza roślinność nie będzie miała szans w konkurencji z milinem. Świeżo posadzone sadzonki powinny być regularnie podlewane, ponieważ nie są tak odporne na okresowe susze, jak wieloletnie rośliny.

Milin – sadzonki, sposób pozyskiwania ich

To ciekawe pnącze wymaga cięcia w okolicy marca. Podczas tego zabiegu usuwa się pędy, które uległy przemrożeniu. Jeśli roślina jest zbyt gęsta albo wchodzi pod dach lub rynny, również warto ją przyciąć, żeby zabezpieczyć budynek. Milin kwitnie na pędach jednorocznych, dlatego bez obaw można wykonać radykalne cięcie na samym początku wiosny. Rośliny, które mają zdrewniałe łodygi, są całkowicie odporne na mróz. Inaczej jest w przypadku młodych sadzonek, które należy zabezpieczyć przed wpływem wysokich mrozów. Milin warto wtedy okryć agrowłókniną. Wykorzystanie tego łatwego sposobu zabezpieczenia sprawi, że roślina bez przeszkód przetrwa do następnego sezonu. Do prac ogrodowych w sąsiedztwie milinu warto założyć rękawice, które zabezpieczą przed ewentualnymi podrażnieniami. Warto wiedzieć, że pnącze to może podrażniać wrażliwą skórę alergików.

Odpowiednie odmiany milinu do ogrodu

Milin to fantastyczna roślina, która sprawdzi się do osłonięcia dużych powierzchni. W naszym sklepie, dostępne są ciekawe odmiany tej rośliny, a należą do nich:.


Jeśli szukasz rośliny, która szybko i skutecznie zasłony nieaestetyczne ogrodzenie, mur lub balkon, to milin amerykański będzie do tego celu idealny. Wejdź do naszego sklepu i poznaj naszą ofertę roślin ogrodowych.